Rodina si zmizení své babičky všimla už v sobotu ráno. Nejprve se domnívali, že mohla odejít ke známým ve vesnici.

Po několika hodinách marného hledání ale vše nahlásili na policii. Ti na místo dorazili kolem šestnácté hodiny. V tu chvíli už se všichni obávali nejhoršího.

Devět případů od začátku roku

„Máme hrozný strach. Maminka často mluvila o smrti. Tvrdila, že jí je špatně, a že chce skoncovat se svým životem. Tomu jsme ale vůbec nemohli věřit. Jsme bezmocní, protože ani nevíme, co měla na sobě, když odešla,“ smutně popisovala jedna z dcer Marie Vávrová ve chvíli, kdy policisté spolu s hasiči a dobrovolníky vyráželi prohledávat okolí.

Jejich snažení skončilo po necelých třech hodinách, kdy ženu našli oběšenou.

„Pátrací akce se zúčastnilo téměř osmdesát lidí z řad policistů, hasičů i dobrovolníků. Přivolán byl i psovod z Havlíčkova Brodu. „Ženu jsme našli v 18.40, přibližně pět set metrů jihovýchodně od okraje obce. Nejevila už žádné známky života,“ popsal Ivan Dvořák z pelhřimovské kriminální policie. Takovým závěrem jsou šokováni i lidé ve vesnici, kteří starší ženu znali.

„Paní byla velmi milá. Často jsem ji vídala chodit ke své druhé dceři tady ve vsi. Vůbec by mě nenapadlo, že by mohla něco takového udělat. Tomu nemohu věřit,“ podotkla sousedka Jitka Čechová.

Případ je stále v šetření policie.

„Vše ale zatím nasvědčuje tomu, že bude uzavřen jako sebevražda. Přivolaný lékař vyloučil cizí zavinění,“ konstatoval Martin Souček, velitel uniformované policie.

Jedná se tak již o devátý případ v pelhřimovském okrese od začátku roku. Jen tento měsíc dobrovolně ukončili život již dva lidé.