Tomu vadilo, že město vybíralo pouze z firem, které mají zkušenost s velkou stavební zakázkou v památkové zóně. Zajímavé přitom je, že nově vypsané výběrové řízení už bez této podmínky nyní vyhrála s nejnižší cenou ta samá firma jako loni. „Zatímco některé firmy nabízely vyšší ceny než loni, ona ještě cenu o něco snížila. Vysoutěžená cena je 12,2 milionu," uvedl starosta Počátek Karel Štefl.

Dotace bude tvořit 85 procent této ceny a podle starosty není ohrožená ani ročním zpožděním celé stavební akce. Pokud se nikdo neodvolá a vybranou firmu potvrdí poskytovatel dotace, mohlo by se na náměstí začít s pracemi koncem března nebo začátkem dubna, podle počasí. „Ve smlouvě je termín dokončení 30. září, ale necháváme si ještě měsíc rezervu, takže kompletně hotovo by mělo být koncem října," doplnil Štefl.
Letošní akce se z náměstí přesunou jinam – týká se to například Václavských slavností či Francouzských dnů.

Rozkopaného náměstí by podle starosty mohli využít majitelé tamních domů a opravit případné zašlé fasády. „Chceme je motivovat tím, že když v určitém termínu provedou opravu, dostanou od města finanční příspěvek," podotkl Karel Štefl.

Kašna uprostřed náměstí už je opravená. Aby náměstí bylo komplet zkrášlené, chce město v budoucnu vyvolat s církví diskusi o opravě fasády kostela. Letošní přestavba náměstí spočívá v úpravách dopravy, parkovacích míst a zkrášlení prostor pro chodce – objeví se lavičky, koše, stojany na kola, lampy a také informační tabule. Během oprav nelze vyloučit ani úplnou uzavírku. Kromě náměstí bude letos rozkopaná i ulice Nádražní, kde podobně jako loni v Žirovnické ulici město opraví kanalizaci. Odhad ceny je kolem tří milionů korun, na závěr pak Kraj Vysočina opraví i povrch silnice. Nová vozovka se letos objeví také v ulicích Stodolní a Žižkově. Památkáři také povolili odstranění dlažby v části ulic Tyršovy a Březinovy (u husitského kostela), kde ji letos nahradí asfaltem. Město chce podle starosty oprav ulic využít i k osvětlení a modernizaci přechodů pro chodce v ulicích Stodolní a Žižkově.