Tamní konšelé totiž rozhodli o výměně oken v celém objektu. Důvod je jednoduchý – úspora finančních prostředků vydaných za vytápění. „Rádi bychom do topné sezony, tedy maximálně na přelomu října, listopadu, vyměnili všechna okna na radnici. Aktuálně vyhodnocujeme nabídky dodavatelů," potvrdil starosta Pacova Lukáš Vlček.

Na pohled se nic výrazněji nezmění

Původní špaletová okna, která prošla několika rekonstrukcemi, budou vyměněna za dřevěná se stejným vzhledem. „Pohledově se nic nezmění, okna zůstanou stejná. Nebudeme je ani zvětšovat ani zmenšovat," dodal první muž Pacova.

Ruku v ruce s tím jde i další projekt, a sice pořízení kompletně nové kotelny na radnici. Ta bude vytápět nejenom objekt městského úřadu, ale i tamní základní uměleckou školu, kino a kulturní středisko.

Modernizace bude z městských peněz

Obě akce budou v plné výši hrazené z městského rozpočtu. Kotelna vyjde na 500 tisíc korun a nová okna na 1,250 milionu korun.
„Žádat o dotace by se nám v tomto případě nevyplatilo. Podmínky a termíny grantových programů jsou značně zdlouhavé a jsou nutné finančně nákladné povinné přílohy, které musí obce a města dokládat. Proto vše zaplatí město," komentoval starosta.

Budova v Pacově byla postavena v letech 1921 – 1923 jako moderní objekt. Okna byla od té doby několikrát opravována, natírána. Jinak jsou ale původní, stejně jako fasáda objektu.