„Klouzalo to tam, proto jsme přistoupili k vybudování nové plochy z polytanu, což je měkká gumová plocha, která je velmi pružná a uživatelsky příjemná," přiblížil starosta Pacova Lukáš Vlček s tím, že plocha už je hotová.
Nyní tam pouze zbývá dodělat opravy na kovovém a dřevěném oplocení.
„Základ povrchu na stadionu u základní školy je podobný jako na sportovišti U svaté Anny. Pouze s tím rozdílem, že na atletickém stadionu, který je určen pouze k běhání, je povrch hrubší. Tady je plocha hladší, není to takzvané struhadlo. Pokud člověk spadne na tartanu, je sedřený," ukázal rozdíl přímo u sportoviště u základní školy starosta.
Ten poukázal na fakt, že v Pacově je dohromady pět sportovišť – areál U sv. Anny, volejbalový areál za sokolovnou, tenisový a fotbalový areál a výše zmíněné sportoviště u základní školy. Areály jsou rozmístěny různě po městě.
„Tady si myslím, že byla v minulosti udělána trochu koncepčně chyba, protože pokud by areály byly na jednom místě, pak by byly nižší provozní náklady, a navíc by byla větší propojenost. Nedá se ale nic dělat. Prostě to tak je a my to musíme přijmout. Zázemí na sportovních areálech je zastaralé, hlavně v oblasti šaten, sprch a toalet," dodal pacovský starosta Vlček.
Představitelé Pacova by proto chtěli rozjet modernizaci areálů, v některých případech už mají připravenou projektovou dokumentaci.
Konkrétně mají stavební povolení na modernizaci zázemí U svaté Anny a nyní pracují na projektu, který se týká areálu Za Branou.
„Zázemí U svaté Anny pochází z roku 1997, kdy se tu původně postavil škvárový stadion, který se v roce 2006 až 2007 obnovil a vybudoval se místo něj atletický stadion s tartanovou dráhou. Vybudujeme tu dvě nové šatny – pánskou a dámskou, toalety a klubovnu," přemítal starosta Vlček.
Starosta dodal, že termín dokončení je nejpozději do 30. června 2015, ale třeba dodavatel stavby začne dříve a tím i dříve skončí.
Jak Pelhřimovský deník už informoval dříve, tato atletická dráha, která je jediná svého druhu na Pelhřimovsku, prošla letos v létě nutnou rekonstrukcí povrchu.