Body, které sbírají při běhání, procházkách, jízdě na kole nebo jiných sportovních aktivitách, pomohou zaplatit novou pec na výrobu keramiky v pelhřimovských chráněných dílnách FOKUSu Vysočina.

„Rukodělná chráněná dílna v Pelhřimově novou pec na výrobu keramiky opravdu potřebuje. Ta stávající, které funguje už od roku 2004, totiž dosloužila. I proto jsme se přihlásili do projektu,“ objasnil mluvčí FOKUSu Jakub Janáček.

Nová pec je totiž jedinou šancí zachovat pracovní místa pro lidi s handicapem. „Výroba keramiky je léty ověřeným výrobním programem, se kterým máme bohaté zkušenosti. Je vhodnou náplní práce pro řadu zdravotně znevýhodněných pracovníků. Není zatížena stresem, je možné ji vykonávat vsedě a vyhovuje i lidem s duševním onemocněním,“ podotkl Janáček.

Depomanažér Josef Chochola
Vánoční blázinec v jihlavském třídícím depu. Denně tam odbaví osm tisíc zásilek

Jejich výrobky jsou přitom známé po celé republice. „Prodáváme je například v obchodu s upomínkovými předměty ve Zlaté uličce v Praze. Dále v Obchůdku Borůvka na pražském Vyšehradě či obchodě Dobromysl v Kamenici nad Lipou,“ vyjmenovala projektová manažerka FOKUSu Vysočina Karolína Zvonařová.