Od devíti hodin dopoledne odstartuje další doprovázená pouť pod záštitou Kruhcentra Humpolec, která propojí světy zdravých lidí, lidí s handicapem, znalých poutníků, ale i zvědavců. Tradiční aktivita se pravidelně setkává s hojnou účastí ze stran veřejnosti. „Celou pouť povede zkušený průvodce Jan Bím,“ prozradila předsedkyně spolku humpoleckého Kruhcentra Ivana Kmochová. Spolu s ním se všichni zájemci sejdou v centru Medou Humpolec a po úvodním kruhu se společně přemístí na vrch Křemešník. 

Doprovázená pouť lidí zdravých a lidí s handicapem přináší účastníkům novou formu sebepoznání, nové úhly pohledu na sebe sama a na své životní peripetie. Účast lidí s handicapem přináší velkou inspiraci, protože jsou to právě oni, kteří své těžké období překonali a nezahořkli.

Doprovázená pouť je přirozená a prastará metoda sebepoznání a osobní transformace. „Pohybuje se mezi koučinkem, intuitivním rozhovorem a vlastní introspekcí,“ popsala význam aktivity Kmochová. „Využívá zrcadlení přírody, zrcadlení a interakce ostatních účastníků, technik práce s myslí a aktivního fyzického pohybu,“ uzavřela Ivana Kmochová s tím, že skupinová pouť má jiný rozměr než individuální pouť.