Pelhřimovská firma je na českém trhu dlouhá léta zavedená především jako výrobce malířských štětců.

Produktová řada s názvem SPOKAR HOME je určena pro úklid domácnosti. Sada obsahuje smetáček s lopatkou, smeták a WC set. „Nová kolekce se zaměřuje na témata jako je udržitelnost, zodpovědnost, ekologie. Kolekce je pro plastikářskou firmu, tedy plastová, a jejím cílem je, aby se zbytečně nevyhazovaly výrobky. Jde tedy proti laciným tenkostěnným výliskům, u kterých se vám zlomí například lopatka, když zametáte. Zvolili jsme pevnou konstrukci, kolekce má ostré hrany je přísně logická a jednoznačně rozpoznatelná od konkurence. Jako u všech mých designů pracuje s ergonomií, to je vidět především na lopatce se smetáčkem, kdy se uživatelům dobře oddělují oba výrobky a usnadňuje to jejich používání,“ uvedl Petr Novague.

S designérem firma vyvinula také nový typ štětce, který letos zaujal i porotu světoznámé designérské soutěže Red Dot Award. „Přirozeně se nabízí otázka, co lze změnit na tak tradičním a osvědčeném nástroji jako je plochý štětec. Na rozdíl od tradičních oblých držadel designér u nového štětce navrhl držadlo s osmihranným průřezem, který přináší nové možnosti pro uchopení. Podobně jako u klasické tužky vytváří osmihran přirozené opěrné plochy pro držení štětce při práci pod různými úhly,“ prozradil Pavel Šiška, manažer marketingu firmy SPOKAR.

Zatímco u tradičních štětců se používají k výrobě plastové či dřevěné materiály, kovová zdeř a osazení tvoří většinou směs přírodních a syntetických vláken, nový štětec bude vyroben kompletně ze syntetických materiálů. „To přináší nové designové možnosti, ale i snazší recyklaci výrobku,“ doplnil Pavel Šiška.