Ten měl podle informací od ředitele motorestu Karla Kváše čítat kolem padesáti vozidel a sto padesáti vojáků. „Naši dodavatelé se diví, proč tu stojí tolik lidí, a ptají se nás, co se tu děje. Je to zřejmě veliká událost, všichni tu trpělivě stojí, koukají a čekají," komentoval včerejší dění kolem Melikany Kváš.

Ten dále prozradil, že vedení motorestu se o konvoji na „déjedničce" dozvědělo z médií, nikdo je prý o jeho jízdě po dálnici speciálně neinformoval. „Nijak zvlášť jsme se na tuto událost nepřipravovali, ale je pravda, že jsme dnes do jídelníčku zařadili náš domácí hamburger a navýšili jsme objednávku hovězího masa," podotkl s úsměvem Kváš.

Kdyby se u nich američtí vojáci stavili na jídlo, určitě by jim nabídli nějakou českou specialitu, například hovězí svíčkovou na smetaně či španělského ptáčka, který je prý na Melikaně vyhlášenou pochoutkou. „Také by nás potěšilo, kdyby ochutnali pečivo z naší české domácí pekárny nebo kdyby si vybrali z široké nabídky čerstvých salátů. Jsme zvyklí na vysokou návštěvnost každý den, takže by nás větší množství hostů rozhodně nepřekvapilo," přemítal ředitel motorestu a podotkl, že by se bývali velice rádi podívali na projíždějící konvoj, ale jelikož k nim zavítalo hodně hostů, věnovali se samozřejmě hlavně jim.

Kváš na závěr dodal, že na návštěvy významných osobností jsou v motorestu zvyklí. „Každý týden se u nás někdo takový zastaví, ať už celebrita nebo politik. Konvoj amerických vojáků se u nás ale ještě nikdy neobjevil," usmál se ředitel.