Je jím unikátní devítilístek, který našel „specialista" Jaroslav Kosina z Mikulčic. Tento rekordman již přes deset let ve volných chvilkách systematicky hledá a nachází čtyřlístky a „vícelístky".

„Má jich už téměř 10 tisíc, vylisovaných a zařazených v albu jich je 8 636. V průběhu let si pan Kosina vypěstoval neobvyklou schopnost „čtyřlístky vidět". Tam, kde člověk horko-těžko objeví jediný čtyřlístek, jich on najde desítky. Má samozřejmě – podobně jako houbaři – i „svá místa", kde ale jeden rok čtyřlístky jsou, napřesrok opět a v následujícím roce ne," uvedl k pozoruhodnému koníčku prezident agentury Dobrý den Miroslav Marek. Jaroslav Kosina má mj. 1 054 pětilístků.

Podle Marka jde u devítilístku o naprostou raritu a nic takového nikdo v České republice dosud neobjevil.

Z nalezeného devítilístku je patrné, že si s ním matka příroda opravdu vyhrála – jde totiž o čtyřlístek srostlý s pětilístkem.

Jak doplnil Miroslav Marek, Jaroslav Kosina bude s tímto nálezem Agenturou Dobrý den nově zapsán do České knihy rekordů.

Oficiální certifikát mu bude předán na 24. festivalu „Pelhřimov – město rekordů", který se koná 13. a  14. června.

Při něm do síně slávy vstoupí pelhřimovský rodák Jan Kůrka, olympijský vítěz ve sportovní střelbě z olympiády v Mexiku 1968. Festival nabízí také páteční koncert kapely Sto zvířat  a sobotní vystoupení YoYo Bandu.