VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Španovská ulice v Pacově se dočká širších chodníků

Pacov – Jedna z nejvýznamnějších ulic v bezprostřední blízkosti centra Pacova, Španovského ulice, projde letos 
v létě rozsáhlou modernizací.

4.4.2015
SDÍLEJ:

Španovského ulice v Pacově projde brzy rozsáhlou opravou.Foto: Deník/Alexandra Knapová

Z jednosměrné ulice, která vede pro automobily z náměstí a pro pěší funguje v obou směrech, mají lidé přístup hned do několika významných institucí města.

„Přístup je z ní částečně na radnici, k bankomatu České spořitelny, k detašovanému pracovišti úřadu práce, 
na základní uměleckou školu, do městského kulturního střediska, základní školy, kina a dále třeba do mateřského centra Sovička. Pro město je to velice důležitá ulice," zdůraznil starosta Pacova Lukáš Vlček.

Jeho slova potvrdila i maminka, kterou Deník přímo 
v ulici, kterou čeká rozsáhlá modernizace, oslovil: „Není snad den, abych touto ulicí neprojela s kočárkem nebo nešla sama pěšky na nákup. Navíc si sem chodím vybírat peníze nebo občas zajdu na akci do kina. Oprava je jistě nutná," ukázala ve čtvrtek na ulici mladá maminka.

Úzké a nevyhovující chodníky

Podle starosty Pacova je hlavním cílem rozsáhlé opravy větší přizpůsobení ulice pro pěší. „Chodníky jsou tam úzké 
a dle našeho názoru už technicky nevyhovující. Tudíž je potřeba je rozšířit a zkvalitnit. Navíc je tam řada technických problémů, jako například starý septik proti základní umělecké škole. Dále je potřeba zrekonstruovat běžnou infrastrukturu, kterou občan nevidí, ale používá ji denně – tedy vodovody 
a kanalizace. Problémů je tam dlouhodobě hodně, a proto je potřeba ulici vzít a úplně kompletně ji opravit," sdělil první muž Pacova.

V rámci modernizace dojde konkrétně ke stavebním úpravám veřejné technické 
a dopravní infrastruktury, 
a to zejména vodovodu včetně přípojek, kanalizace (dešťové i splaškové) také včetně přípojek, veřejného osvětlení, komunikací, chodníků 
a zpevněných ploch.
Práce by měly začít letos 
v červenci s tím, že předpokládaný termín realizace je zhruba deset týdnů.

Celkové výdaje na akci by měly činit přibližně sedm milionů korun, z toho dotace 
z Kraje Vysočina by měla být ve výši jednoho milionu korun.

Vzhledem k rozsahu akce bude po dobu provádění prací značně omezen provoz jak pro pěší, tak i pro automobily. „O konkrétních omezeních a náhradních trasách se občany budeme snažit v dostatečném předstihu informovat jak v měsíčníku Z mého kraje, na webu města, tak i na místě samém," uvedl starosta s tím, že ulice bude sice pořád průchodná i v době rekonstrukce, ale bude se jednat o úzký chodníček, který bude ohraničen plotem, aby tam nedošlo ke zranění.

„Proto jsme jako nejvhodnější měsíce k opravě zvolili právě červenec a srpen, kdy nebude školní výuka. V květnu a v červnu totiž kino a ZUŠ hojně využívají školáci ať při různých prezentacích či vystoupeních. Jsou to stovky dětí, které tam pak chodí," dodal starosta. Na základě provedeného zadávacího řízení bude zhotovitelem akce Sdružení „Společnost VHST + SWIETELSKY", které podalo nabídku s nejnižší cenou.

Autor: Alexandra Knapová

4.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na fotografii jsou žáci ze ZŠ Krásovy Domky v Pelhřimově, třída 1. A paní učitelky Gabriely Kořínkové.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Krásovy Domky v Pelhřimově

Ilustrační foto.

Policisté hledají ničitele kol

Myšlenky na cvičení traumaplánu šly při vánočním turnaji stranou

Pelhřimov, Havlíčkův Brod – Již popáté změřili svůj um v malém fotbale hasiči, policisté a záchranáři z Vysočiny. Tradiční vánoční turnaj složek integrovaného záchranného systému v malé kopané také letos uspořádala Nemocnice Pelhřimov ve spolupráci s Nemocnicí Havlíčkův Brod. O putovní pohár se hrálo 8. prosince v hale TJ Jiskra v Havlíčkově Brodě.

Na dvanácti místech Pelhřimovska budou znít koledy

Pelhřimovsko - Ve středu 13. prosince v osmnáct hodin zazní opět společně po celém Česku známé vánoční koledy.

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Krásovy Domky v Pelhřimově

Pelhřimovsko - Ve středu 13. prosince pokračuje v Pelhřimovském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Do Božejova přijíždějí Pavlína Filipovská a Eva Pilarová

Božejov – Adventní koncert plný nostalgických hitů se v pátek 15. prosince uskuteční v Božejově na Pelhřimovsku. Neopakovatelný zážitek slibují dvě legendy české a československé hudební scény, neboť v Božejově na jednom jevišti zazpívají Pavlína Filipovská a Eva Pilarová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT