Tradiční klání mezi kapelami z oblasti folku, country, bluegrass a trampské písně začne s úderem třinácté hodiny.
Jak řekl pořadatel vysočinské Porty Milan „Čombe“ Lhotský, o vítězné vavříny a postup do finálových kol bude  usilovat celkem čtrnáct skupin.

„Vítěz interpretační soutěže postoupí do českého finále v Řevnicích. Vítěz autorské soutěže pojede na mezinárodní soutěž Porta do Ústí nad Labem,“ přiblížil Milan Lhotský.

Hostem a osobností letošní vlasenické Porty, která přijede soutěžící do Vlasenice podpořit, bude Robert Křesťan s Druhou trávou, který zahraje od devatenácti hodin.

„Po koncertě se chystá tradiční jam session muzikantů s posluchači. Samozřejmě nebude chybět dobré občerstvení, které zajistí starosta Vlasenice Milan Houška,“ dodal Milan „Čombe“ Lhotský.

Zmíněný starosta si to, že se oblastní kolo Porty pro Vysočinu pořádá právě ve Vlasenici velmi pochvaluje. „Je pro nás čest, že můžeme už druhým rokem v našem kulturním domě Portu hostit,“ přikývl Milan Houška.

Tomu se líbí nejenom pohodová atmosféra soutěže, ale i zájem diváků. „Vloni přišlo docela dost lidí, tak doufáme, že ani letos na Portu nezanevřou,“ usmál se Houška.