Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na benefiční koncert

Humpolec - Pelhřimovský deník a Městské kulturní a informační středisko v Humpolci pořádají soutěž o tři dvojice vstupenek zdarma na Benefiční koncert.

17.9.2012
SDÍLEJ:

Eva UrbanováFoto: www.evaurbanova.com

Ten se koná 29. září ve Spolkovém domě v Humpolci.

Vystoupí na  něm světoznámá operní pěvkyně Eva Urbanová, houslista Ivan Ženatý a další esa české hudební scény. Nebude chybět ani humpolecký rodák a mecenáš Stanislav Kotyza.

Co musíte pro výhru udělat? Stačí správně odpovědět na tři otázky, které v Deníku vyjdou 14., 17. a 18. září. Odpovědi zašlete nejpozději do 19. září na e-mail: nela.kyselova@denik.cz nebo doručte do redakce Deníku: Dr. Tyrše 58, 393 01 Pelhřimov.

Otázka č. 1. ze 14. září:    Proč se poslední dvojalbum Evy Urbanové jmenuje Dvě tváře?

a) jsou na něm skladby jak operní, tak i lidové písně, b) je na něm výběr operních árií a záznam z koncertu s K. Gottem,
c) jsou na něm operní skladby smutné, i veselé.

Otázka č. 2 ze 17. září:  Houslista Ivan Ženatý na koncertu zahraje na nástroj, na který smí hrát jen opravdový virtuos. Jsou to:
a) housle značky Stradivari z roku 1872
b) housle lidové výroby anonymního tvůrce z 15. století
c) housle Giuseppeho Guarneriho z roku 1740

Otázka č. 3 z 18. září: Kdo z účinkujících na tomto koncertě v minulosti věnoval peníze na zakázkovou výrobu nových varhan v humpoleckém kostele svatého Mikuláše?

Autor: Redakce

17.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Pelhřimov – Domov pro seniory v Pelhřimově stanovil nová pravidla pro přijímání osob. Místo v něm získají pouze občané ze spádové oblasti Pelhřimova. Domov má i další plány do budoucna. Chce rozšiřovat kapacitu a získat certifikaci Značka kvality.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení