PODVODNÍK SE VSTUPENKAMI: Vysočinští policisté zadrželi muže, který prodával padělané vstupenky na mistrovství světa v hokeji. Pěti lidem prodal padělky za více než půl milionu korun. Podvedených lidí bude zřejmě ještě víc.

Celkem si podvodník přišel na šest set tisíc korun. „Jeden z podvedených totiž sám od podvodníka nakoupil větší množství vstupenek za téměř půl milionu korun. Vstupenky pak dál rozprodával v domnění, že jsou pravé,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

CO S FALEŠNÝMI LÍSTKY: Policie doporučuje, aby si lidé své lístky raději předem zkontrolovali. Nejsnazší způsob, jak poznat nepravou vstupenku, je si načíst QR kód a čárový kód na vstpenkách. V některých případech je ale odhalení složitější, a člověk podvod zjistí až u vstupu do haly.

„Načtení QR kódu je snadný způsob, jak zjistit, že si lidé koupili vstupenku na dané sportovní utkání, a ne na něco úplně jiného,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková a nastínila, co by lidé měli dělat, když falešnou vstupenku odhalí.

MRTVOLA NA HLADINĚ ZÁMECKÉHO RYBNÍKA: Pětačtyřicetiletého muže bez známek života objevili lidé v Horní Cerekvi. Tělo mrtvého plavalo na hladině tamního rybníka. Příčinu úmrtí pětačtyřicetiletého muže má určit pitva. „Příčinu a veškeré okolnosti úmrtí muže kriminalisté prověřují,“ doplnila mluvčí policie Michaela Lébrová.

PARKOVIŠTĚ, KTERÁ NEBUDOU STAČIT: Víc a víc parkovišť potřebuje město Pelhřimov. Letos jich přibude přes tři sta. Město do stavby vloží přes čtyřicet milionů. Ale stále to bude málo, hlavně tam, kde se zaparkování neplatí.

Stížnosti na kvalitu parkování se dostaly i do seznamu letošní pocitové mapy, kam mohou obyvatelé Pelhřimova psát, co se jim ve městě nelíbí.

POLÁRNÍ ZÁŘE: Polární záře očarovala o víkendu nebe v České republice i dalších zemí. Podívejte se, jak ji zachytil fotograf Martin Zeman u Kamenice nad Lipou.

OTEVŘENÍ HOSPODY V SENOŽATECH: Po téměř půl ročním zavření opět v Senožatech otevřela hospoda U Brambory. Strávníci se bez ní museli obejít kvůli opravám. Nová je podlaha, kuchyně i výmalba. První hosty hospoda U Brambory přivítá ve čtvrtek v jedenáct hodin. Jídlo bude levnější i po opravě navzdory investicích.

CHIRURG KAREL KŘIKLAVA: Jeho jméno je už neodmyslitelně spojeno s chirurgickým oborem a snahou o zdokonalování lékařské péče v Pelhřimově. Chirurg Karel Křikava se narodil před pětaosmdesáti lety v Mělníku. Už od mládí bylo jasné, že jeho cesta povede k lékařské profesi.