POŽÁR U HORNÍ CEREKVE: Plameny minulý týden nedaleko Horní Cerekve zachvátily plochu přibližně tři sta krát čtyři sta metrů. Hasiči s požárem lesa zápasily několik hodin. Vyhlásili kvůli tomu i třetí stupeň požárního poplachu.

Na místě zasahovalo třináct jednotek hasičů. Mluvčí Petra Musilová uvedla, že aktivovali i leteckou hasicí službu. „Příčinou byly práce na kolejích. Vzniklá škoda ještě nebyla vyčíslená,“ doplnila mluvčí.

SPOUŠŤ PO POŽÁRU LESA: Na popel spálil oheň část lesa u Hříbecí poblíž Horní Cerekve. Hasiči s rozlehlým požárem na Pelhřimovsku bojovali několik hodin. Pozůstatky stromů a spoušť zachytil fotograf Jan Gottlieb. Podívejte se na jeho snímky do galerie.

NOVÁ ZUBAŘKA V HUMPOLCI: Už příští měsíc budou moci obyvatelé Humpolce využít služeb nové zubařky. Lenka Habichová otevře svou stomatologickou ordinaci třetího června. Lidé ji najdou v budově polikliniky na Masarykově ulici.

ÚPRAVA VNITROBLOKU NA SKALCE: Zanedbaný vnitroloblok bytových domů Na Skalce v Humpolci na Pelhřimovsku dostává nový vzhled. Přibude parkoviště a hřiště pro děti. Dominantou dvora jsou tři nádherné lípy.

Aby stromy kvůli stavebním pracím neutrpěly, je úkol pro zkušeného arboristu, jakým je soudní znalec v oboru dendrologie Miroslava Kohela. „Pravda je bohužel taková, že stromy na staveništi po nájezdu strojů často utrpí. Kmeny sice chrání dřevěné bednění, ale bagr likviduje jejich kořeny hodně necitlivě. Prostě při hloubení jam několik metrů kořeny doslova vyrve ze země. Jenže to může do budoucna strom nenávratně poškodit a on časem uschne,“ vysvětlil Kohela.

SNĚZTE SVOU LÁSKU V PELHŘIMOVĚ: Kuriózní příležitost dostanou zamilované páry v Pelhřimově. Budou totiž moci sníst karikaturu své milované osoby z jídla. Netradiční pokrmy připraví čtrnáctého května český výtvarník a rychlokarikaturista Lubomíra Vaňka. Smažené karikatury budou součástí expozice Zlaté české ručičky Muzea rekordů.

OPILÝ ŘIDIČ PŘEVRÁTIL AUTO NA STŘECHU: Dopravní nehodu u obce Jiřice na Pelhřimovsku způsobil dvaačtyřicetiletý řidič BMW. Po projetí zatáčky ve směru od obce Speřice nezvládl řízení. S autem dostal smyk, vyjel mimo silnici přes příkop na pole, kde se vozidlo několikrát převrátilo přes střechu.

KOKAIN, OPIÁTY, MARIHUANA, NEHODA: Koktejl drog odhalili testem v těle řidiče policisté poté, co utekl od nehody. Třiačtyřicetiletý řidič havaroval u obce Bratřice na Pelhřimovsku. Nezvládl řízení, když mu před auto vběhla lesní zvěř. Navíc havárii nenahlásil a z místa utekl.