FESTIVAL REKORDŮ: Nejnovější ročník festivalu Pelhřimov – město rekordů představil rovnou jednadvacet jednotlivých rekordních výkonů. Patří mezi ně například trhání karet, srážení broků bičem či roztáčení obručí. Rekordmany se však staly také zvířata či Švejk. Podívejte se na rekordy také do galerie.

OMEZENÍ PARKOVÁNÍ V HUMPOLCI: Kvůli počtu přibývajících aut začnou v Humpolci na Pelhřimovsku regulovat parkování. Týkat se to bude především Horního a Dolního náměstí či Husovy ulice. Cílem města je, aby je řidiči v pracovním dnech využívali pouze pro krátkodobé parkování. Omezení začne platit od prvního července.

Mluvčí města Jiří Aujezdský uvedl, že podobný problém řeší i ostatní města. „Většina aut parkuje na Horním i Dolním náměstí po celý den. Pro krátkodobé parkování tak nezbývá místo. Regulace bude vycházet z doporučení koncepce dopravy v klidu prostřednictvím parkovacích kotoučů,“ přiblížil.

BRATROVRAH Z POČÁTEK: Bratrovrah z Počátek na Pelhřimovsku Pavel T. zůstane i nadále za zdmi Psychiatrické nemocnice v Jihlavě. Aktuálně o tom rozhodl Okresní soud v Jihlavě. Návrh na prodloužení ústavní léčby podala k soudu nemocnice. Pavel T. před sedmi lety zaútočil na své tři bratry, dva z nich usmrtil.

KVĚTINOVÁ PYRAMIDA: Prvně se pracovníci z technických služeb v Pelhřimově zbavili odpadků a seschlých tújí před obchodním domem Vysočina. Nyní prostranství zdobí květinová pyramida.

HASIČSKÁ SOUTĚŽ: Zlomky vteřiny dělí zraněného v havarovaném autě od hranice života a smrti. Hasičské profesionální týmy z Kraje Vysočina měly na záchranu zraněného z vraku auta limit do dvaceti minut. Úkolem bylo s pomocí hydraulických kleští vyprostit figuranta ze zmačkaných plechů a na páteřní desce ho předat do péče zdravotníků.

Scénář simulovaných nehod je komplikovaný. Jedno havarované auto leží na střeše, ale další jsou hned dvě auta zaklíněná do sebe a v jednom zraněný figurant. Přesně jako na silnici. Rozhoduje rychlost, pohotovost, chladné uvažování, profesionální přístup, dokonalá souhra zasahující jednotky. Přitom ještě na zraněného mluvit.

PARKOVIŠTĚ V TÁBORSKÉ: S výstavbou nového parkoviště už začali na Táborské ulici v Pelhřimově. Celkem v lokalitě vznikne sto sedmdesát devět míst. Sedm z nich bude vyhrazených pro tělesně postižené. Všechna parkovací místa budou uspořádána kolmo. Hotovo by mělo být do konce roku.

FESTIVAL JÍDLA: Exotické vůně, exotické chutě. Jídlo, které kuchaři v běžných restauracích neuvaří, měli možnost ochutnat v sobotu návštěvníci Stromovky v Humpolci na Pelhřimovsku. Konal se tu velký festival jídla Food Mania, největší gastronomický svátek pouličního jídla na Vysočině.