Kromě různého pouťového zboží, proutěných košíků či cukrovinek si budou moci zájemci zakoupit i ručně dělané výrobky od pracovníků Farní charity Kamenice nad Lipou a ostatních dobrovolníků. Stánek bude umístěný od 9 do 16 hodin v prostranství poutě, ale také od 10 do 12 hodin před kostelem Všech svatých.

Návštěvníci stánku se mohou těšit na spoustu domácích dobrot, pochutin, dekorativních předmětů, sazenic květin, zeleniny a bylinek. „Tohle všechno vyrobili a darovali dobrovolníci, děti a zaměstnanci Farní charity,“ informovala ředitelka Farní charity Kamenice nad Lipou Jitka Koubová.

Návštěvníci stánku si budou moci premiérově zakoupit první kamenické oplatky. Na výběr budou mít také z voňavých perníčků, které napekly děti z tamní základní školy. „Autory perníčků jsou konkrétně žáci třídy 9.A a Jindra Fuková. Kdo ji zná jako cukrářku, tak ví, že těsto od Jindry je zárukou kvality. Navíc v každém perníčku se skrývá jinak barevná kartička a pod ním jiná pohádka. Kdo si chce přečíst všechny nové, neokoukané a neočtené pohádky, ten si jistě koupí perníčky všech barev,“ nalákala návštěvníky poutě učitelka ze Základní školy Kamenice nad Lipou Zdeňka Jůnová.

V charitním stánku na pouti a také u kostela bude k dostání mimo jiné i čaj z devatera bylin. „Od sběru bylinek, přes sáčkování až po balení je to všechno ručně dělané a hlavně nasbírané na Kamenicku. Čaje vyráběly děti ze základky, bylinky obstarala Martina Štěpánková a Alena Havlínová,“ informovala Zdeňka Jůnová.

Koupí těchto, ale i dalších výrobků pomohou lidé podpořit projekty a činnost charity v Kamenici nad Lipou. „Děti odvedly spoustu práce, na nás dospělých teď je, abychom to ocenili a udělali jim radost,“ dodala Jůnová.