Starosta Černovic Jan Brožek však věří, že realizační firma stihne stavbu dokončit včas. „Myslím si, že co se týče harmonogramu prací, tak můžeme být racionálně optimističtí,“ řekl černovický starosta.

Zrovna včera byl Jan Brožek součástí kontrolního dne v rozestavěné sokolovně. „Už jsou natažené některé vnitřní omítky, dokončují se rozvody vody a elektřiny, budou se osazovat okna. V pátek budeme demontovat jeřáb, protože střecha už je hotová,“ popsal ve zkratce Jan Brožek, jak to v sokolovně aktuálně vypadá. Dodal také, že problémy, které se během oprav zmíněné budovy objevují, se daří řešit.

Rekonstrukci sokolovny, která se týká kompletně celého objektu od sklepa až po půdu, musí zhotovitel stihnout do konce letošního roku.

Na vnitřní vybavení budovy se dělníci z větší části teprve chystají. „Ještě se budou dělat podlahy, dokončují se elektroinstalace, světla a vzduchotechnika je sice na místě, ale není zapojená. Mimo jiné se budou dělat obklady, usazovat záchody a takové věci,“ poznamenal Brožek.

Rekonstrukce sokolovny by měla vyjít na pětapadesát milionů korun. Třicet milionů korun jde z dotace od ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.