Přímo v centru Pelhřimova totiž vypukne akce pod názvem Jsme tu – pro vás – s vámi! aneb co všechno nabízí poskytovatelé sociálních služeb a my to možná ani nevíme. Poskytovatelé sociálních služeb, kteří se zmíněné akce zúčastní, budou zájemcům k dispozici od 9 hodin.

Lidé, kteří v úterý zavítají na pelhřimovské náměstí, se tak budou moci seznámit se znakovým jazykem, kompenzačními pomůckami či rekondičním cvičením. Zájemci budou mít také možnost vyzkoušet si chůzi s bílou holí v podmínkách simulované slepoty, zapojit se do interaktivních her, vyplnit kvíz k trénování paměti či se otestovat ve finanční gramotnosti.

V 9, 10, 11 a ve 13 hodin se uskuteční ukázka výcviku a dovedností vodících psů. Během celé akce budou na náměstí probíhat také workshopy zaměřené na přiblížení tematiky duševního onemocnění. Zajímat se budou moci příchozí také o sluchové poradenství, v rámci kterého budou mít lidé možnost změřit si orientačně svůj sluch. Na akci Jsme tu – pro vás – s vámi!, jejíž konec je naplánovaný na 15. hodinu, budou navíc ke koupi výrobky uživatelů sociálních služeb.