Jinak i během uplynulého víkendu mohli k lomu mířit potápěči nebo ti, kteří si chtějí tento sport vyzkoušet. „Máme tu klasickou potápěčskou službu. Takže každý víkend je to tu otevřené pro potápěče z celé republiky, ale dá se říci, že i z celého světa,“ doplnil Lukáš Malínek.

V sobotu a neděli 9. a 10. června se tedy u hornocerekvického lomu uskuteční tradiční víkend lanových aktivit v rámci oslavy mezinárodního dne dětí, který každoročně připadá na 1. června. „Aby toho neměly děti na tenhle víkend moc, tak jsme domluveni s městem, že to uděláme o týden později a tím pádem nám sem přijde i více návštěvníků,“ prozradil Malínek.

Dodal také, že krásné zážitkové odpoledne pro rodiny s dětmi proběhne v neposkvrněné lokalitě bývalého kamenolomu v Horní Cerekvi od 10 do 16 hodin.

Děti si tak budou moci zastřílet z luku, slanit se ze skály, projet se na lodičce po lomu, prolézt si lanové centrum, ale hlavně se budou moci svézt po dvě stě metrů dlouhé lanové dráze přímo nad vodní hladinou. „Když děti všechny stanoviště splní, dostanou odměnu,“ nalákal Malínek nejmenší návštěvníky.

Na víkend lanových aktivit do Horní Cerekve vyrazí každoročně i na 150 dětí. „Je to jedna z mála dětských akcí, které se v Cerekvi konají, takže ji podporuje i pan starosta a je rád za to, že je o dětský den takový zájem,“ pochvaloval si Malínek.