Prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov Miroslav Marek ujistil, že portréty přítomných budou opravdu smažit na pánvi. A přiblížil práci Lubomíra Vaňka. „Na jednom z předchozích festivalů v Pelhřimově dokázal za tři hodiny nakreslit téměř čtyři sta obličejů návštěvníků této akce. To dělá neuvěřitelný průměr jednadvaceti sekund na jednu karikaturu. A ti lidé si jsou opravdu podobní,“ zhodnotil Marek.

S nadsázkou popsal i blížící se akci s názvem Smažené karikatury. „Vaněk v Pelhřimově vyzve pět zamilovaných párů, aby si vzájemně vyznali lásku bez servítků. A to známým lidovým výrazem: Já tě, Mařenko, fakt žeru. Ty jsi, Mařenko, ženská k sežrání,“ nastínil prezident Agentury Dobrý den

A doplnil, že k dojde i k naplnění slibu. „Lubomír Vaněk bude na pánvi smažit vaječnou hmotu, tu všelijak tvarovat a zdobit zeleninou, kořením či jinými ingrediencemi. Z vajíček, klobás a dalších surovin budou vznikat obličeje. Jednotlivé páry si budou moci skutečnost, že jeden pro druhého opravdu je k sežrání, dokázat. Pan Vaněk to chce brát jako vzájemný důkaz jejich lásky,“ vysvětlil Marek smysl celé akce.