Nadační fond Impuls minulý týden soutěž vyhodnotil a při vyhlášení výsledků si šli pro ceny kameničtí školáci Ivo Palec a Jana Koubová. „V kategorii žáků I. stupně základní školy zvítězil obrázek slunečnic od Iva Palce, v kategorii žáků II. stupně vyhrála Jana Koubová. Oba obrázky děti namalovaly v rámci výuky na základní umělecké škole,“ uvedla za Nadační fond Impuls Veronika Ostrá.

Slunečnice, které mladí výtvarníci malovali, symbolizují optimismus, který každý den pacienti s roztroušenou sklerózou potřebují.
Právě o to se úspěšně pokoušeli i soutěžící kamenické děti. „Děti z naší školy se pravidelně podílejí na různých dobročinných akcích, zejména pro místní farní charitu. Projekt nadačního fondu tak pro ně byl další příležitostí, jak někomu pomoci,“ poznamenala u příležitosti vyhodnocení soutěže Zdeňka Jůnová, která učí výtvarnou výchovu na základní škole a základní umělecké škole v Kamenici nad Lipou.

Právě optimismus, který z oceněných prací vyzařoval, byl důležitý i pro vyhlašovatele soutěže. „Všechno, co děti nakreslily, bylo neuvěřitelně optimistické a bylo vidět, že si s obrázky daly opravdu velkou práci,“ všimla si za organizátory soutěže Kateřina Bémová z Nadačního fondu Impuls.

Navíc připomněla, že roztroušená skleróza je velmi vážná diagnóza, která může zasáhnout do života každého člověka. „Proto jsme rádi, že kampaň svou tvorbou podpořily školky a školy a učitelé dětem při tvoření vysvětlovali základní informace o nemoci. Nikdy totiž není brzo naučit se důležité věci,“ dodala Kateřina Bémová.