Víceúčelové hřiště o rozměru dvacet na čtyřicet metrů bude v fungovat celoročně. „Od dubna do října se tam mohou provozovat míčové sporty nebo třeba florbal a zhruba od listopadu do března by se pak dalo zaledovat právě pro bruslení,“ nastínil pacovský místostarosta Lukáš Vlček.

S nápadem přišli mimo jiné díky letošní zimě. „Viděli jsme, kolik lidí se vydalo na zamrzlé rybníky, takže jsme si jistí, že toto hřiště bude opravdu velmi využívané. Chceme jít naproti tomu, aby veřejnost, především děti, měla co největší nabídku venkovních zimních sportů,“ svěřil se Vlček.

Festival hraček z přírodních materiálů Hračkobraní.
Milovníci hraček se po loňské pauze opět sejdou na kamenickém zámku

Sportoviště tohoto typu jsou na Vysočině ojedinělá. Podobné funguje třeba v Třebíči. Za hranicemi kraje pak v Dačicích nebo Plané nad Lužnicí. Náklady na to pacovské vedení města odhaduje na necelých deset milionů korun a začít stavět plánuje nejspíše příští rok. „Vše záleží na dotacích. Z vlastních zdrojů si to bohužel nemůžeme dovolit,“ přiznal Vlček.

Tím však plány v oblasti sportů v Pacově nekončí. Kromě tohoto hřiště chystají ještě modernizaci atletického stadionu U Svaté Anny, který vznikl na přelomu let 2006 a 2007. „Je to jeden z nejvyužívanějších areálů v našem regionu a bohužel už má něco za sebou,“ přemítal místostarosta.

Starosta Vyskytné Tomáš Koch
Začali jsme mít problémy s pitnou vodu, říká starosta Vyskytné Tomáš Koch

Běžecký ovál proto dostane nový kabát. Kromě tohoto chtějí dodělat zpevněné plochy a upravit prostor před tribunou. To vše za asi osm milionů korun. „Opět na to zkoušíme získat dotaci. Žádáme o zhruba sedmdesát procent nákladů, tak doufáme, že to vyjde,“ dodal Vlček.