Na zasedání zastupitelstva města, které se konalo minulou středu, padlo, že vedení Fotbalového klubu Humpolec (FK) i Athleticko Footbalového Clubu Humpolec (A.F.C.) jsou spojení nakloněna. Definitivní rozhodnutí by měla přinést schůze klubů s městem, která je naplánována na 30. listopadu.

Jak na veřejném zasedání zastupitelstva vysvětlil starosta Humpolce Jiří Kučera (ODS), město již několik let apeluje na vedení obou klubů a žádá po nich sloučení. „Myslím si, že pro město, jako je Humpolec, je nadstandard mít dva fotbalové kluby. Se zástupci obou klubů jsme už vedli několik jednání," uvedl humpolecký starosta.

Dodal, že rozštěpení humpoleckého fotbalu byl podle jeho názoru nešťastný krok. „Způsobilo to problémy a město má minimálně dvojnásobně vyšší výdaje do fotbalu," upozornil na ekonomickou nevýhodu současné situace Kučera.

Dohoda na obzoru

Místostarostka města Lenka Bartáková (za ČSSD) na zasedání zastupitelů doplnila, že podle jejích zpráv je FK sloučení nakloněn. „A.F.C. zatím jasné stanovisko nepodalo," řekla Bartáková.

Nicméně na závěr zasedání vystoupil člen prezidia A.F.C. Humpolec Václav Duben, který přislíbil, že na listopadové jednání s FK a městem přijdou s jasným řešením. „S FK jsme o sloučení klubů vedli několik jednání a A.F.C. Humpolec je pro jeden klub. Nyní jde o řešení technických záležitostí," vyjádřil se minulou středu k radosti představitelů města Duben.

V pondělí se zástupci FK Humpolec a A.F.C. Humpolec znovu setkali a znovu diskutovali o sloučení. Předseda FK Humpolec Milan Kopic po jednání zmínil, že v tuto chvíli cítí, že s druhou stranou našli společnou řeč. „Nám jde o to, abychom nalezli dobré řešení pro fotbal v Humpolci. Sloučení klubů by jím mohlo být, definitivně to ukáže až čas," konstatoval Kopic.
Také Václav Duben po jednání s FK naznačil, že se A.F.C. sloučení nebrání. „Síla jednoho klubu je větší než síla dvou roztříštěných. Jednání mezi kluby probíhají. Dál bych se k tomu nechtěl zatím vyjadřovat. Do schůzky, kterou máme třicátého listopadu ve městě, to není žádoucí," komentoval aktuální dění Duben.

A.F.C. Humpolec vznikl v roce 2012 s ideou navázat na tradici předválečného humpoleckého sportovního klubu. V současné době zaštiťuje mini, mladší a starší přípravku, mladší žáky a od letošního srpna i tým mužů. V čele klubu stojí tříčlenné prezidium ve složení Václav Duben, Václav Zástěra a Jaroslav Kuba.

FK Humpolec funguje od roku 1912. V současnosti má zhruba 130 registrovaných hráčů a pět týmů – A a B tým dospělých, starší dorost, starší a mladší žáky.