VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skutek roku: I Pelhřimovsko má v anketě své dobrovolníky

Pelhřimovsko – Až do patnáctého dubna je možné hlasovat v anketě Skutek roku 2013, v níž jsou za své zásluhy oceňovány fyzické i právnické osoby, které pro kraj Vysočina udělaly v minulém roce něco mimořádného nad rámec svých povinností a bez ohledu na vlastní prospěch.

29.3.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Za pelhřimovský okres byli v rámci skutků fyzických osob nominováni Rudolf Jagla, Hana Veronika Konvalinková a Martin Kubát.

První jmenovaný, tedy Rudolf Jagla, získal důvěru lidí za oživení pověstí z kraje Vysočina. Zpracoval scénář a režii čtyř pověstí, které pod jeho vedením hráli členové občanského sdružení Čtveráci v rámci každoroční Mladobříšťské pouti.

„Naše sezona začíná adventem, kdy organizujeme Živý betlém, a pokračuje vlastně celý rok. Připravujeme různé soutěže, festival, nebo třeba tradiční Mladobříšťskou pouť," shrnul působení občanského sdružení Čtveráci Rudolf Jagla a se smíchem podotkl, že ho do Skutku roku do kategorie Kultura a umění nominoval kamarád.

Hana Veronika Konvalinková si nominaci v krajské anketě do kategorie Poradenství, osvěta a vzdělávání zasloužila za pořádání akcí v obci Ctiboř. Loni se například stala hlavní iniciátorkou osázení stromořadí při úvozové cestě. Kromě toho zorganizovala nejrůznější aktivity pro děti a uspořádala setkání rodáků.

Martina Kubáta nominovala do ankety Skutek roku, konkrétně do kategorie Sociálně zdravotní oblast, Lucie Štefánková z pelhřimovského střediska Fokusu Vysočina.

„Martin Kubát k nám dochází jako dobrovolník už několikátým rokem a angažuje se v nejrůznějších aktivitách. V nedávné minulosti dokonce získal za svou činnost ocenění Křesadlo, které uděluje Fokus Vysočina," poznamenala Lucie Štefánková.

Martin Kubát od roku 2009 dochází do Centra pro zdravotně postižené kraje Vysočina, kde se věnuje dětem z Klubu Klíček. Kromě toho se dobrovolně zapojuje do činností Domova důchodců v Humpolci. Zde mj. pomáhal s realizací Tvůrčího klubu pro klienty.

Rovněž se zapojil do projektu DobroDuch a pomohl tak získat finanční prostředky na realizaci společenských večerů pro klienty domova a na výcvik canisterapeutického psa.

Dále pomáhá i v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě. V jeho nominaci uveřejněné na webu ankety se píše, že Martin Kubát při běžném zaměstnání strávil za celý minulý rok dobrovolnickou činností celkem 370 hodin.

Formulář na webu, nebo lístek

Projekty právnických osob hodnotí odborná porota. Ty vítězné postoupí do přeshraničního kola, kde budou soutěžit s projekty z Dolního Rakouska.

Pro skutky fyzických osob může veřejnost hlasovat v kategoriích Sociálně zdravotní oblast, Kultura a umění, Životní prostředí, Volný čas dětí a mládeže a Poradenství, osvěta a vzdělávání, a to buď elektronicky prostřednictvím formuláře na webu Zdravý kraj Vysočina, nebo písemně pomocí vyplněného hlasovacího lístku.  Hlasovat mohou pouze občané Kraje Vysočina, a pouze jednou v každé kategorii.

Třem vítězům z každé kategorie budou ceny slavnostně předány členy Rady Kraje Vysočina 2. června na zámku v Telči.

Aneta Slavíková, Zuzana Horáková

Autor: Redakce

29.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Faltýnek, lídr hnutí ANO na Vysočině

Hnutí ANO nevyhrálo pouze ve 23 obcích

Zpěvačka Lenka Dusilová.

Do města rekordů se sólovým vystoupením zavítá Lenka Dusilová

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Vysočina - Politici a odborníci z Kraje Vysočina komentují výsledky voleb

S výsledkem jsme rozhodně spokojeni, libuje si lídr Pirátů

Vysočina – Jako lídr kandidátky na Vysočině má Jan Pošvář významný podíl na tom, že do nové Poslanecké sněmovny vstoupí poslanci za Českou pirátskou stranu. Stranický zisk ho nikterak nepřekvapil.

Zelení: Smetla nás vlna populismu a extremismu

Vysočina – Za výprask tradičním stranám označila volby Hana Veronika Konvalinková, která byla jedničkou kandidátky Strany zelených na Vysočině.

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Vysočina - Strana TOP 09 se do poslanecké sněmovny dostala takříkajíc s odřenýma ušima.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení