„Tato akce se tentokrát znovu konala po pěti letech, organizace byla v rukou pětičlenného týmu osadního výboru, který akci pečlivě připravoval v řádu měsíců,“ uvedla předsedkyně osadního výboru Alena Koutníková.

Setkání se i letos uskutečnilo pod širým nebem a na celkové organizaci se nepodílel jen výbor obce, ale i samotní obyvatelé. „Akce se pravidelně účastní kolem dvou set lidí. Vzhledem k tomu, že nedisponujeme vnitřními prostory pro tolik návštěvníků a vše se odehrává venku, je potřeba zajistit venkovní posezení, stavbu stanů při nepřízni počasí či výzdobu,“ informovala předsedkyně.

Odpolední program zahájily děti s tanečním vystoupením, v rámci překvapení vystoupily „přerostlé“ mažoretky, k poslechu a tanci zahrála kapela Synkopa. V rámci programu byl již podruhé zasazen strom rodáků. 

Šest děvčat ze 7.A a 9.C humpolecké základní školy se zapojilo do soutěže Srdce s láskou darované.
Humpolecká děvčata získala v republikové soutěži stříbro

Pochvaly se dostalo i člence osadního výboru Ivě Hrabětové, která sepsala brožuru pod názvem „Čas proměn“, mapující historii Skrýšova od jeho založení až do současné doby.

Pro vzpomínku na tuto akci si návštěvníci mohli odnést i malý dárek. „Při posledním setkání jsme rozdávali kalendáře. Letos jsme měli pro hosty připraveny zástěry a polštářky,“ sdělila Alena Koutníková.

Předsedkyně je s uskutečněnou akcí spokojená. „Podle ohlasů hodnotili návštěvníci akci jako velmi dobře zorganizovanou a úspěšnou. Potěšilo nás, že dorazili i rodáci z větších vzdáleností. Letos nám nejdále dorazil Jan Hurda ze Sokolova,“ dodala.