Nyní se, hlavně po vzájemné dohodě jejího provozovatele a  vedení města, má situace postupně zlepšovat.

Podnik leží hned u centra města, naproti zámku. „Celý problém vznikl loni, když podnik začal zpracovávat pivovarské kvasnice. Při jejich sušení se po Červené Řečici šířil nepříjemný zápach. Obyvatelé si stěžovali, maminky říkaly, že to vadí dětem. Někteří turisté si tu ani nechtěli dát jídlo. Proto jsme jednali se zástupci firmy, a ti teď provádějí opatření k odstranění zápachu," uvedla starostka měs-ta Zdeňka Bečková.
„Je to nárazové, podle toho, co přivezou. Ale někdy to bylo skoro na pozvracení a nedalo se ani větrat. Prý to někdy šlo až do Zmišovic, což je tři kilometry. Teď poslední dny to ale moc nesmrdělo," řekla Deníku zástupkyně jedné z provozoven ve středu města, která nechtěla být jmenovaná.

O zlepšení situace se zmínila i ředitelka místní mateřské školy Věra Turková.

„Rodiče dětí občas zápach zmiňují. Dříve jsme ho někdy cítili i ve škole, teď je spíš jen poblíž podniku, na náměstí. Ale vím, že firma má snahu spolupracovat, i když jí to bude stát peníze," říká ředitelka Turková s tím, že provozovatel prý nabídl i úplné zastavení provozu v případě pořádání společenských akcí ve městě.

Zlepšení vnímá také starostka města, i když neví, do jaké míry ho ovlivnilo chladné zimní počasí. „Firma má zájem to řešit, účastní se jednání zastupitelů a informuje nás o možnostech eliminování zápachu. Doufám, že se to podaří vyřešit, protože čtyřiadvacetihodinový intenzivní zápach by opravdu nešel tolerovat," zdůraznila starostka.

Ve škrobárně se kdysi zpracovávaly brambory, což podle některých lidí zapáchalo daleko víc. „Nový" zápach se ale objevil loni na jaře, kdy provozovatel, firma Mráz Agro CZ, začal sušit tekuté pivovarské kvasnice.

„V lihovaru se z nich oddestiluje alkohol, kterým pak už nejsou cítit. My je sušíme a  vzniklý prášek se pak používá na krmivo, granule, kosmetiku i léčiva. Jsme v Česku unikátní tím, že do kvasnic nic nepřidáváme, i proto máme odbyt v zahraničí," vysvětluje výrobní postup technolog firmy Karel Petele.

Petele dodává, že várka z každého pivovaru je cítit jinak – takže od pivovarů, jejichž surovina příliš zapáchala, už materiál neodebírá.
Podle Peteleho jde o specifický pach kvasnic a nemusí „vonět" lidem zhruba v pěti procentech dnů v roce – loni to ale bylo horší tím, že byla v létě silná vedra. Firma zákon dodržuje, prach a hluk má vyřešený dle legislativy. Hygiena zápach nemůže nijak postihnout, protože to není škodlivina a jeho vjem je subjektivní. Petele s nadsázkou říká, že vitamín B odpuzuje v širokém okolí komáry.

„V Brně je třeba pivovar Starobrno u Mendlova náměstí. Pivovary běžně produkují asi milion pachových jednotek. My jsme tu naměřili 9900, při zlepšení jdeme až na čtyři nebo dva tisíce," uvádí Petele. Sám ale uznává, že když není vítr, tak se v Řečici umístěné v „dolíku" zápach drží. Zároveň dodává, že v rámci dobrých vztahů s městem ho firma chce co nejvíc omezit.

A za tímto účelem podnik, který v Řečici zaměstnává 13 lidí, zkouší různé postupy. „Jako nejúčinnější se jeví metoda, kdy se do výduchu tryskami přistřikuje peroxid vodíku s určitou esencí, která „mlhu" ještě provoní. Teď zkoušíme různé esence, třeba vůni lesa," doplňuje Petele. I on stejně jako starostka věří, že se situaci podaří vyřešit ke spokojenosti všech, aby se podnik nemusel uzavřít.