Kuchyně dosluhuje

Mateřská škola v Obratani žádala téměř o sto třicet tisíc korun na celkovou renovaci stravovny. Peníze dostala. „Jsme rádi, že se nám příspěvek od kraje podařilo získat. S opravami začneme v červenci,“ sdělil obrataňský starosta Josef Hovorka. Kuchyně v tamní školce už renovaci opravdu potřebuje.

„Zázemí stravovny už je staré a dosluhuje. Příspěvek pokryje polovinu nákladů. Zbytek doplatíme z obecního rozpočtu,“ doplnil Hovorka. V grantovém programu Naše školka letos uspělo také zařízení v Želivě, Červené Řečici a Čejově.

Už dvakrát se o krajskou dotaci neúspěšně ucházela Mateřská školka v Jiřicích. „Příspěvek nedostala vloni ani letos. Žádali jsme sedmapadesát tisíc korun na opravu sociálního zařízení a dovybavení kuchyně,“ přiblížil jiřický starosta Svatopluk Veroněk.

Sociální zařízení už je ve velmi špatném stavu. „Jeho oprava je nevyhnutelná. Budeme se do ní muset pustit i bez dotace,“ dodal Veroněk.

O grant byl zájem

Podle Lukáše Hrůzy z odboru Regionálního rozvoje krajského úřadu v Jihlavě byl o oba ročníky programu Naše školka velký zájem. Školky se o krajské peníze budou moci ucházet pravděpodobně i příští rok. „Pokud nám to rozpočet dovolí, grant opět vyhlásíme,“ uzavřel Hrůza.