V budově došlo k modernizaci vstupu do školy. Ten teď bude pod daleko větším dohledem, než tomu bylo 
v minulosti. „Instalovali jsme nové vstupní dveře 
a příchozí do budovy nyní nově hlídají kamery. Přes ně budeme kontrolovat i rodiče, kteří si půjdou pro děti do družiny. Nikdo bez čipu by se tak do školy neměl dostat," popsal ředitel školy Pavel Rafaj.

Pořízení nových dveří zaplatilo město ze svého fondu. Dělníci teď finišují také na rutinních letních pracích. Ve škole Krásovy domky vyměňují elektroinstalaci, osvětlení a podlahy. „Budovu přebíráme patnáctého srpna. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se práce protáhly, zbývá už opravdu jen pár dodělávek," řekl Rafaj.

Ředitel už má jasno také 
o dalších opravách ve škole. „Na příští rok plánujeme zateplení střechy na staré budově, kde je špatná izolace. To bude opravdu velká investice," dodal.

Novými automatickými dveřmi se od prvního září bude moci pochlubit rovněž základní škola Na Pražské 
v Pelhřimově, kterou místní lidově nazývají Trojka. Dveře budou v prvním patře a vyšly na sedm set tisíc korun.

V „Trojce" dělníci ještě natřeli šatny a radiátory. Velkou proměnou škola prošla před pár lety, a proto nepotřebuje zásadní velké opravy.

Velké investice pokračují například na základní škole Osvobození v Pelhřimově. „Pokračujeme v rekonstrukci prvního stupně v prvním podlaží. Modernizací prochází hlavně voda a odpady na toaletách," přiblížila ředitelka školy Vladimíra Madronová. Rekonstrukce trvá už druhým rokem a její další část je plánovaná na příští rok. Celkové náklady na tuto etapu, jak potvrdila Madronová, jsou kolem milionu šesti set tisíc korun.

V opravách z minulých let pokračují také na základní škole Komenského v Pelhřimově. „Momentálně na naší škole probíhá třetí etapa oprav ze čtyř plánovaných. Každá fáze vychází zhruba na milion korun. Měníme elektroinstalaci a datové rozvody ve druhém patře budovy," přiblížil Martin Skořepa, ředitel školy.
Novým rozhlasem, systémem zvonění nebo zabezpečením to ale nekončí. „Kromě této větší rekonstrukce dělníci provádějí 
i řadu menších úprav, jako jsou výměna lina a obložení nebo například malířské nátěry," doplnil Skořepa.

Jana Kudrhaltová