Provoz hřiště zajišťuje Základní škola Osvobození v Pelhřimově a do konce letošního roku si ho lze podle rozhodnutí rady města pronajímat zdarma.

„Provozní řád umožňuje i rezervaci pro uzavřenou skupinu. Mohou ho tedy využít i instituce, které vlastní hřiště nemají. Snažíme se investice rozprostřít do všech částí města, aby lidé byli spokojení a mohli aktivně trávit volný čas. Jsem velmi rád, že jsme postoupili o další krok ve zkvalitnění života v oblasti sportu," uvedl pelhřimovský starosta František Kučera při otevření sportoviště, které leží v bezprostřední blízkosti školy.

Dominantou sportoviště je atletický ovál se čtyřmi drahami s umělým sportovním polyuretanovým povrchem Porplastic. Součástí areálu jsou i další tři plochy s různobarevným rozlišením pro další sporty jako je například volejbal, tenis, basketbal a florbal. Město Pelhřimov letos dokončí ještě dětské hřiště v lokalitě Městských sadů. Z důvodu bezpečnosti je objekt střežen kamerovým systémem.

Investorem opraveného hřiště bylo město Pelhřimov, které za rekonstrukci zaplatí 10,7 milionů korun. Rekonstrukce zmíněného sportoviště se uskutečnila od července do října.