Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sezonu hasičů ukončily závody s kotoučem

Libkova Voda – Dobrovolní hasiči v Libkově Vodě v sobotu ukončovali sezonu, a protože si během ní obzvlášť ženské družstvo vedlo velmi dobře, bylo co slavit.

5.11.2013
SDÍLEJ:

Závody s kotouči a ukončení hasičské sezony v Libkově VoděFoto: Deník/Dominika Dufková

Hasiči se však chtěli o radost podělit i s ostatními obyvateli vsi a připravili pro ně zábavné odpoledne, v rámci něhož se proběhli s kotoučem dospělí i děti. Ty zároveň dostaly příležitost procvičit se v hasičských dovednostech jako třeba smotávání hadice, takže v budoucnu určitě nebude o nové dobrovolníky do sboru nouze.

„Tato akce se tu děje poprvé, ale inspiroval jsem se v minulosti. Když jsem byl ještě malý, běhali chlapi s kotouči a čtyřmi cihlami jako zátěží trasu z Pelhřimova až do Libkovy Vody," prozradil hlavní pořadatel Libor Březina, odkud se nápad vzal, a ještě před vypuknutím samotných závodů se pustil do vysvětlování, oč půjde.

„Zapsaných je osm dětí do osmi let, čtyři další do čtrnácti, v kategorii žen zatím deset účastnic a v kategorii chlapů čtrnáct závodníků. Děti poběží s malým kotoučem kratší nebo delší trasu podle věku, dospělí pak nejdelší půlkilometrovou. Ženám zatížíme kotouč dvěma cihlami, chlapům čtyřmi," popsal.

Děti odzávodily podle plánu, přičemž z těch úplně nejmladších zabodovala teprve čtyřletá Lenka Březinová – jako dcera pořadatele nemohla chybět. Když mělo dojít na půlkilometrovou trať pro dospělé, zjistili někteří závodníci, že pořadatelé trochu přecenili jejich síly. Našli se nakonec jenom tři odvážlivci, kteří si na nejdelší trasu troufli, pro ostatní ji museli pořadatelé zkrátit.

„Úžasný závod. Trasa byla sice přiměřeně dlouhá, ale zato hodně těžká. Máme tu náročný terén, to víte, Vysočina," komentoval závod Ondřej Koutek, jeden ze tří závodníků, kteří se jako jediní cítili dost ve formě, aby s kotoučem na čas oběhli půlku vesnice. Sám skončil na třetím místě.

„Děti soutěží o diplomy a cukrlata, pro dospělé jsou připraveny pivní ceny. Ale o výhru snad ani tolik nejde, chceme hlavně, aby se tu něco dělo. Víceméně je tato událost zamýšlena jako ukončení sezony hasičů. Místní ženy a chlapi běhají Pelhřimovskou ligu a ženy skončily na čtvrtém místě. Ceny byly jen do třetího, tak jsme pro ně na dnešní večer připravili slavnostní vyhlášení, kde dostanou medaile," přiblížil Libor Březina důvod konání akce.

Ženy-hasičky se kotouče samozřejmě také musely na chvíli ujmout. „Víceméně má celý tým účast povinnou, ale nesmíme o tom mluvit moc nahlas," usmála se hasička Eva Vlková. Jak ji doplnila další členka družstva Martina Farková, pivní ceny jsou ale dobrou motivací pro to, pokusit se zvítězit.

Vítězové

První místa – dětské kategorie:
Lenka Březinová
Michaela Roubíková
Sára Řezáčová
První místa – muži – nejdelší trasa: Daniel Hadrava
První místa – muži – kratší trasa:
Ondřej Šenigl
První místa – ženy – kratší trasa:
Magdalena Škodová

Autor: Dominika Dufková

5.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Za Pelhřimovem vznikla nová alej.
18

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Od sokolovny zmizel červený golf

Humpolec – Po odcizeném osobním automobilu v hodnotě dvaceti tisíc korun a po pachateli krádeže pátrají od poloviny týdne humpolečtí policisté.

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Pelhřimov – Domov pro seniory v Pelhřimově stanovil nová pravidla pro přijímání osob. Místo v něm získají pouze občané ze spádové oblasti Pelhřimova. Domov má i další plány do budoucna. Chce rozšiřovat kapacitu a získat certifikaci Značka kvality.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení