A že plesy nejsou jen pro nastávající maturanty, není pochyb. V Kamenici nad Lipou pořádají v malém sále kulturního domu Seniorskou párty. Ta odstartuje 11. listopadu od půl páté odpoledne.

V Pacově připravují šestý ročník florbalového plesu Pacovských Honzíků na sobotu 21. listopadu od půl osmé večer v sále samšínské hospody. A hned ve středu 25. listopadu potěší zájemce ples seniorů, konaný v pacovské sokolovně od dvou hodin odpoledne.

Humpolecký Spolkový dům již tuto plesovou sezonu zahájil 17. října. „Naše plesová sezona začala už v říjnu, a to každoročním plesem závodníků autokrosu. Mezi další takové plesy patří také taneční kurzy, které budou pokračovat až do prosince," konstatovala Tereza Vaňková, provozní Spolkového domu v Humpolci.

Volné termíny se podle Vaňkové rychle plní. Ti, kteří chtějí mít maturitní ples v humpoleckém Spolkovém domě, musí myslet na to, že daný termín je již třeba zamluven. Proto pro tento případ doporučuje, zamluvit si již ve druhém ročníku střední školy termín a vyhnout se tak zklamání.

Koncem roku ve Spolkovém domě mají na programu vánoční plesy a večírky firmy z Humpolce a jeho okolí. Patří k nim například ples humpoleckého pivovaru Bernard, který se koná v sobotu 14. listopadu.

Od ledna do března jsou ve Spolkovém domě v kurzu nejvíce maturitní plesy škol z Humpolce a okolí. „Maturantům a samozřejmě všem našim zákazníkům vycházíme ve všem absolutně vstříc a snažíme se jim poradit a pomoci," dodala Vaňková.

Některé požadavky jsou ale někdy i těžko realizovatelné. Pokud taková situace nastane, vymýšlí vedení Spolkového domu kompromis. Požadavky se prý nejčastěji týkají zajištění zázemí pro studenty, občerstvení, výzdoby nebo osvětlení a v neposlední řadě foto koutku, který pro Spolkový dům zařizuje místní firma.

V pelhřimovském kulturním domě Máj budou mít plesovou sezonu tak, jak se patří. Plesová sezona v tomto pel-hřimovském kulturním domě začne až pátek 11. prosince, a to maturitním plesem pelhřimovského gymnázia. „V kulturním domě Máj se mimo tradičních maturitních plesů budou pořádat plesy tanečníků, ples rybářů a také Hasičský ples dobrovolných hasičů ze Starého Pelhřimova. Dále pak ples rodičů žáků ze základní školy Krásovy domky.

Nebude chybět ani tradiční Městský ples. Sezonu v Máji uzavře v březnu Poslední ples," zmínila Vlasta Vlčková, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu v Kulturních zařízeních města Pelhřimova. Naznala také, že pár volných termínů ještě mají.

Johana Mrkvicová

Plesy v listopadu

11. 11. Kamenice nad Lipou
Kulturní dům – Seniorská party od 16.30 hodin
14. 11. Humpolec
Spolkový dům – ples pivovaru Bernard od 20.00 hodin
21. 11. Samšín
Samšínská hospoda – Florbalový ples od 19.30 hodin
25. 11. Pacov
Pacovská sokolovna – Ples
seniorů od 14.00 hodin