Komisaři z pelhřimovské agentury zapsali sochu do knihy rekordů před pár dny. “Socha je v obci Úžice nedaleko Kralup nad Vltavou. Iniciátorem jejího vytvoření je slovenský podnikatel Pavol Turoň,“ uvedl Miroslav Marek, ředitel Agentury Dobrý den, která se o knihu rekordů stará.

Socha je celkově vysoká 6,15 metru, samotný Ježíš bez podstavce měří 4,5 metru a rozpětí jeho rozpažených rukou jsou čtyři metry. “Předlohou byla pro autora, jímž je malíř a sochař Martin Lepka, slavná obří socha Krista Spasitele v brazilském Riu de Janeiru. Vysvětil ji kardinál Dominik Duka,“ pokračoval s popisem Marek.

| Video: Youtube

Šestimetrového Ježíše nechal slovenský podnikatel vztyčit v jeho soukromém rezortu po zdravotních komplikacích spojených s koronavirem. “Před dvěma lety si Pavel Turoň kvůli nemoci Covid-19 sáhl v nemocnici na dno svých sil. Jako poděkování nejvyššímu za své uzdravení se rozhodl vystavit právě tuto velkou sochu Ježíše Krista,“ doplnil Marek.

Socha Ježíš Krista je z bílého betonu, vyplněná ocelovými výztužemi. Oproti té brazilské je podstatně menší, ale má několik originálních prvků, kterými jsou tváře nebo korunka. Ta zároveň funguje i jako hromosvod.