Šest návštěvníků, kteří zaujali místo na opačném konci náměstí, než kde se nacházelo pódium s hlavním hostem, zvedlo s příchodem Zemana na náměstí červené karty a kromě páru s malými dětmi ostatní vydrželi u svého postoje po celých pětatřicet minut. „Vadí mi chování pana prezidenta na veřejnosti,“ zdůvodnila své stanovisko jedna z aktérek nesouhlasu se Zemanovým chováním s červenou kartou v ruce.

Žena, která si přála zůstat v anonymitě, prozradila, že podobným způsobem proti Zemanovi protestovala poprvé. „Nejsem a nebudu voličkou sociální demokracie, ale to jak Miloš Zeman zaútočil vulgárně na pana premiéra Sobotku, mi vadilo. Proto jsem sem dneska přišla,“ dodala žena, která o sobě ještě řekla, že žije nedaleko Humpolce.

Ve čtvrtek na Horním náměstí jí ale Zeman mnoho příležitostí k umocnění nesouhlasného stanoviska neposkytl. V poklidné atmosféře mítinku reagoval klidně a s nadhledem. „Já bych se vám mohl představit, právě jsem se přestěhoval do Humpolce,“ zavtipkoval během své úvodní řeči před zaplněným náměstím prezident republiky Miloš Zeman.

Kromě stručné rekapitulace své dosavadní letošní cesty po Vysočině zdůraznil i svůj velmi vřelý vztah k Humpolci a jeho okolí „Kdykoliv přijíždím z Prahy na křižovatku mezi Humpolcem a Pelhřimovem, tak se tady cítím doma,“ dodal s úsměvem prezident.

Na pódiu, před Humpoleckými, předstoupil Zeman v doprovodu tamního místostarosty Květoslava Namysla a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. „Chtěl bych vám říci, že jste v historii samostatného Československa druhým prezidentem, který město navštívil při oficiální návštěvě,“ podotkl na úvod místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo, který v přivítání hlavy státu zastoupil starostu města Humpolec. Ten se bohužel ze zdravotních důvodů nemohl výjimečné návštěvy zúčastnit.

Následujících třicet minut zodpovídal prezident devět dotazů. Mimo jiné odpověděl na otázku, jaké je to být prezidentem a zároveň i reagoval na kritiku na svého tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Humpoleckou návštěvu završil v 17.35 hodin Miloš Zeman podpisem pamětních listů a dekorováním praporu města pamětní stuhou prezidenta republiky.