Ta první bude uzavřená a bude určená hlavně starostům obcí dotčených nákresem trasy – nejen z Pelhřimovska, ale i Benešovska a Jihlavska. Konat se bude ve středu v 15 hodin v Senožatech. Mají na ni přijít i iniciátoři petice, v níž se proti rychlotrati v blízkosti obce vyjádřilo 813 lidí.

Účast přislíbil i zástupce Státního ústavu dopravního projektování (SUDOP) Martin Vachtl a také zástupce nejužšího vedení Kraje Vysočina. „Při schůzce na kraji nám bylo řečeno, že projektanti budou oslovovat jednotlivé samosprávy. My jsme tomu touto schůzkou předešli. Je pozváno asi čtyřicet starostů," uvedl starosta Senožat Zdeněk Vaněk.

Podle něj je na Vysočině komunikace o celém projektu lepší než ve Středočeském kraji, kde některé obce dosud o rychlotrati pořádně nevědí. Druhá schůzka bude určena široké veřejnosti a je proto plánována do větších prostor.

V plánu je na příští středu na 17 hodin v tělocvičně senožatské základní školy, která bude ozvučená. Na ni mají kromě členů vedení kraje, starostů a projektantů dorazit také zástupci ministerstva dopravy a krajského úřadu.

Signatáři petice mají podle senožatského starosty hlavně obavy z hluku, narušení životního prostředí, snížení ceny nemovitostí i znehodnocení ochranného pásma nedaleké přehrady Švihov.

Trať má Senožaty míjet na severovýchod  od obce, přes silnice na Miletín a Hořice.