Nový školní rok zahájili pacovští senioři vycházkou do Roučkovic a Pošné. Za sebou už ale mají také tvůrčí dílnu, která se nesla v duchu domácích čalamád, kečupů a jiných specialit.

Od září nabízí kulturní a vzdělávací centrum pro osoby starší 55 let kurzy Nordic walking. Jedná se o chůzi s holemi, která je velmi efektivní, pokud se ale provádí správně. „Plánujeme pravidelné krátké vycházky zaměřené na techniku chůze, dýchání a ovlivnění negativních pohybových vzorců,“ řekla Šárka Vitovská ze zmíněného centra pro seniory. První kurz startuje již dnes v 16 hodin.

Senioři, kteří chtějí být stále v obraze, používat k práci i zábavě počítač, porozumět tomu, jak funguje internet, umět najít potřebné informace či si vytvořit prezentaci, text nebo tabulku, mohou od září navštěvovat také kurzy práce na počítači.

Kurzy, které povedou i studenti pacovského gymnázia, budou probíhat pro tři skupiny zájemců. „S registrovanými zájemci o druhou úroveň výuky se setkáme v úterý 18. září v 15 hodin před hlavním vchodem Gymnázia Pacov. První a třetí skupina zahájí výuku začátkem října. Na tyto kurzy jsou ještě volná místa,“ informoval Pavel Roubal, který kurz povede.
Virtuální Univerzita třetího věku nabízí 11. října možnost zavítat ve 14 hodin na kurz Lesnictví a v 15.30 hodin na kurz Dějiny oděvní kultury.