„Rekonstrukce průtahu městem je pro nás do budoucna projekt číslo jedna, protože výrazně změní tvář Pacova. I proto je pro nás důležité vědět, co si o tom myslí a hlavně co si přejí naši obyvatelé,“ sdělil starosta Pacova Lukáš Vlček.

V současné době řeší budoucí podobu důležité křižovatky u Albertu. „Aktuálně máme na stole dvě varianty, které se budou dále projektově rozpracovávat. Ve hře je buď průsečná, světelně řízená křižovatka, nebo okružní křižovatka, čili klasický kruháč,“ upřesnil Vlček.

Místní se k návrhům budou moci vyjádřit v anketě. „Chtěli bychom ji představit na našich webových stránkách a facebookové stránce. Rozhodli jsme se zůstat pouze v on-line prostředí, ale věřím, že si k tomu lidé cestu najdou,“ svěřil se pacovský starosta.

Hlasovat se má v červenci. „Ještě řešíme podrobnosti. Anketa potrvá zhruba čtrnáct dní. Ideálně začátkem srpna chceme investorovi říct, jakou variantu křižovatky město preferuje,“ uvedl Vlček.

Jak dodal, Pacovští hlasování otevřou i lidem mimo město. „Neplánujeme anketu zabezpečovat tak, aby mohli hlasovat pouze místní. Nebráníme se tomu, že se zapojí i někdo z okolních měst. Předpokládáme, že to budou lidé, kteří sem jezdí, mají tady chalupu nebo rodiče, takže i jejich názor je pro nás důležitý,“ zdůvodnil Vlček.