Výsledný snímek si pak vystaví na sociální síti. Některé dnešní celebrity si dokonce svou kariéru vybudovaly jen na této technologii. Pro „selfie" je typická jakoby „zvětšená" hlava, někdy trochu „uřízlá", a v případě více jedinců hlavy sražené k sobě, protože přístroj držený na konci ruky není z takové blízkosti schopen zabrat velký úhel.

Do redakce Deníku jsme dostali fotografii, která nápadně připomíná „selfie". Zajímavé na ní ale je, že je pořízena kolem roku 1935.

Jsou na ni manželé Marie a Václav Průchovi z Častrova. Jejich vnuk Karel Fuka usuzuje, že právě podle jejich držení těla i kompozice fotky byl snímek pořízený fotoaparátem menších rozměrů, který na sebe sami namířili a stiskli spoušť – tedy že nešlo o snímek například samospouští.

Jak Fuka dodává, pokud skutečně o „selfie" šlo, častrovští manželé rozhodně nejsou první na světě. Podle internetové encyklopedie wikipedie totiž první takováto fotka na světě vznikla v roce 1839, a to v podání amerického fotografa Roberta Corneliuse.

Pokud mají čtenáři Deníku doma nějakou historickou „selfie", mohou nám ji do redakce také zaslat.