V Pelhřimově mohou lidé využívat sdílená kola od 13. července. Při zavádění této novinky ve městě si zájemci mohli vybrat kolo na dvaceti různých místech. Teď přibyla další. „Nedávno jsme přidávali dvě nové výpůjční stanice – Tichý mlýn a u Agrostroje,“ komentoval Dan Rambousek ze společnosti Nextbike, která kola půjčuje.

Rambousek ještě dodal, že k 28. srpnu v Pelhřimově evidovali více než dva a půl tisíce výpůjček. „Rekord jsme zatím zaznamenali ve čtvrtek 20. července s počtem 109 výpůjček. Dalšími úspěšnými dny s 88 výpůjčkami bylo pondělí 17. července a úterý 25. července,“ vyčíslil Rambousek. Půjčování kol v Pelhřimově tak zhodnotil jako úspěšné. „Každé kolo se denně minimálně jednou vypůjčí, což je dobrá vizitka,“ doplnil Rambousek. Podle něj si nejčastěji lidé vypůjčí kolo na stanici Děkanská a Gymnázium.

K zapůjčení kola je potřebná mobilní aplikace Nextbike. Prvních patnáct minut má uživatel kolo zdarma, poté zaplatí za každou půlhodinu vypůjčení pětadvacet korun. Ke kolu ho dovede zmíněná aplikace, případně lze vše sledovat na mapě.