Půjčit si je mohou obyvatelé města i turisté. „Hlavním cílem je nabídnout obyvatelům a návštěvníkům možnost pohybovat se pohodlně po Pelhřimově bez automobilu. Projekt sdílených kol totiž umožní lidem vyzkoušet si zase jinou alternativu přemístění na kratší vzdálenosti,“ řekl místostarosta Pelhřimova Karel Kratochvíl.

Tak vypadá obnovený rybník Stráž v Pelhřimově před slavnostním otevřením.
Miliony půjdou do akcí v Pelhřimově. Stráž už finišuje

Prvních patnáct minut jízdy je zdarma. Právě do této doby se podle dat Nextbike vejde přibližně devadesát procent výpůjček napříč Českem. Od šestnácté minuty se bude uživatelům účtovat standardní sazba pětadvacet korun za každých dalších třicet minut jízdy.

Proces půjčení kola
Stačí si stáhnout zdarma aplikaci nextbike, aktivovat účet a najít volné kolo v blízkosti. Po načtení QR kódu na kole se automaticky odemkne zámek a jízda může začít. Pro správné ukončení výpůjčky je kolo třeba vrátit do jedné ze stanic nextbike, které jsou vyznačené v aplikaci nebo na webu www.nextbikeczech.com.

Zdroj: Youtube

Jedná se o zkušební provoz do konce roku 2023. Na jeho základě si město společně s poskytovatelem služby vyhodnotí přínosy modernizace městské mobility v Pelhřimově.

Nextbike již na Vysočině působí v Jihlavě a Třebíči.