Od šestnácté minuty se bude uživatelům účtovat sazba pětadvacet korun za každých dalších třicet minut jízdy. Tato nabídka je dostupná všem obyvatelům i návštěvníkům.

Loňský zkušební provoz sdílených kol v Pelhřimově byl podle místostarosty Karla Kratochvíla úspěšný. „Je skvělé vědět, že lidé v Pelhřimově minulý rok sdílená kola hojně využívali. Najezdili přes sedm tisíc kilometrů. Jezdili do práce, do školy, za zábavou či se jen rychleji přesouvali z místa na místo. Ušetřili tím přibližně tunu CO2, pokud budeme brát cestu na kole jako alternativu auta. Hlavně ale sportovali a dělali něco pro sebe,“ zhodnotil.

Na základě této zkušenosti se město rozhodlo pokračovat v podpoře cyklistické mobility i letos. Výběrové řízení na poskytovatele služby nazvané Bikesharing v Pelhřimově 2024-2026“ vyhrála na tři roky společnost nextbike Czech Republic s.r.o.

Proces půjčení kola

Stačí si stáhnout zdarma aplikaci nextbike, aktivovat účet a najít volné kolo v blízkosti. Po načtení QR kódu na kole se automaticky odemkne zámek a jízda může začít. Pro správné ukončení výpůjčky je kolo třeba vrátit do jedné ze stanic nextbike, které jsou vyznačené v aplikaci nebo na webu.