Akorát je potřeba, aby účastníci aktualizovali datum sběru. Úklid Vysočiny je letos naplánovaný v termínu od 12. do 25. dubna. Zapojit se samozřejmě mohou i noví dobrovolníci. Přihlášky mohou posílat do konce února.

Před samotným sběrem odpadků by však dobrovolníci měli sledovat aktuální nařízení státních a krajských odpovědných orgánů a řídit se podle nich.

Dobrovolníci mohou sbírat odpadky kdekoli u veřejných komunikací. Zbylé extrémně frekventované úseky silnic, které v rámci akce nikdo nevybere, uklidí v průběhu roku pracovníci Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. „Úklid kolem krajských silnic ročně přijde na více než milión korun. Díky aktivitě Čistá Vysočina se uklidí kolem silnic rychleji a my přispějeme tím, že odpad svezeme a předpisově zlikvidujeme. Velice si dobrovolnictví v rámci Čisté Vysočiny vážíme,“ uvedl ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Radovan Necid.

Od roku 2016 se akce Čistá Vysočina aktivně účastní vždy přes dvaadvacet tisíc dobrovolníků, kteří každoročně seberou mezi sedmdesáti sty tunami odpadků.