Před časem se rozhodl, že 
s příchodem října ukončí své třináctileté rybářské působení v prodejně ryb, která sídlí nedaleko Masarykova náměstí v Pelhřimově.

Obchůdek s rybami naposledy zamkne úderem dnešní sedmnácté hodiny. „Pak už půjdu na zasloužený odpočinek," říká Josef Zajíček.

Láska k němým tvorům žijícím pod vodou mu ale zůstává. Ryby jsou totiž, jak říká, jeho koníček, takže 
u nich rozhodně zůstane. „Sportovně rybařím a rád, jenže teď nebyl čas, takže jsem si šel zachytat jen 
s vnoučkem, když mě donutil," prozrazuje pelhřimovský rybář. Na rybaření a relaxování u vody už teď ale, v době důchodového volna, bude mít času víc než dost.

U ryb a v rybářské zástě-
ře strávil skoro půl života. 
„S rybami pracuji kus živo-ta, téměř čtyřicet let," přemítá Zajíček a tím, že v práci, která pro něj byla zároveň 
i koníčkem, byl spokojený. „Musím říci, že roky strávené v pelhřimovské prodej-
ně ryb byly opravdu pěkné. Obchod je tady, jak se říká, na ráně, takže sem lidé nacházeli cestu poměrně často," vzpomíná pelhřimovský rybář.

Poslední možnost nakoupit si čerstvou rybí pochout-ku přímo od Josefa Zajíčka 
či jeho ženy mají tedy milovníci těchto vodních živočichů v pelhřimovské prodejně ryb ještě během dnešního dne. Zítra se prostory zmíněné prodejny ryb a sousední Pelíškovy masny, které vlastní Ladislav Teisler, promění ve staveniš-
tě. Zadní trakt měšťanské-
ho domu dostane nový kabát. „Prodej ryb a masnu tu chce pan Teisler zřejmě zachovat. Normálně to tu zase poběží, ale po rekonstrukci už to tu bude všechno nové a moderní," nastiňuje Josef Zajíček.

Prozrazuje také, že majitel objektu s tradičním prodejem kaprů na Vánoce počítá. Lidé tedy o svůj každoroční nákup šupináče ve zmíněné prodejně nepřijdou.