„Změny v autobusové dopravě se schvalují mnohem dříve, a žádné nové spoje nepřibudou, ani naopak,“ dodal Kovář. Jediná změna v jízdních řádech je ta, že začnou opět jezdit autobusy pro školáky.

„O jeden takový jsme požádali před čtyřmi lety, když se tady zrušila základní škola. Přes prázdniny ale pochopitelně nejezdil, teď opět začne,“ vysvětlovala starostka Červené Řečice Zdenka Bečková.

Autobusy jezdily dobře

„Ani mi to nepřipomínejte. Vůbec se do toho autobusu netěším. Ještě bych zůstala pár dní doma,“ usmívala se školačka Lenka Horká z Červené Řečice, která dojíždí autobusem do Pelhřimova.

Do kterých koutů Pelhřimovska se v pondělí rozjedou školní autobusy, se nepodařilo zjistit. Zástupci ICOMU Transport se na dotazy Deníku nevyjádřili.
I přesto, že některými školními spoji se lidé dostávali do práce, s dopravou v době prázdnin neměli problém. „Jsem až z Nové Vsi. Abych se z Pelhřimova dostala domů, musím třikrát přestupovat. S dopravou přes prázdniny ale nebyly potíže,“ uvedla Martina Vaňková z Nové Vsi. To Marie Matoušková z Olešné má problémy s dopravou pouze o víkendech.

„Přes týden jezdí autobusy dobře. Pokud bych chtěla jet do Pelhřimva o víkendu, tak je to horší. Jediný spoj jede akorát v neděli odpoledne,“ povzdychla si.

„Nevím, jak je to s autobusy na malých obcích. Já dojíždím do Prahy. To ale také není žádná sláva. Tam jezdí autobusy jenom ráno a pozdě odpoledne. Přes den téměř nic,“ sdělila Deníku Michaela Nováková z Pelhřimova.