Konkrétně se jedná o skupinový noční pochod. Pro malé i velké je připraveno celkem osm tras v délce přibližně od 13 do 35 kilometr. „Skupinka po vysazení na neznámém místě musí určit svou polohu a podle mapy zvolit trasu přesunu přes dané kontrolní body, na kterých plní různé úkoly,“ informoval jeden z organizátorů akce Radek Hůlka.

Účastníci akce ale mají ještě jednu možnost, jak Klábosilův noční přesun absolvovat. Zapojí své navigace a na startu dostanou souřadnice kontrolních bodů, přes které se vydají vstříc nočnímu putování. Jedná se o obdobu geocachingu. Zájemci o tento typ pochodu si tak zvolí délku trasy sami.

Prezentace je v pátek od 18.45 do 22 hodin na stanovišti startu a cíle ve Lhotce, která leží zhruba pět kilometrů na východ od Černovic. Organizátoři doporučují utvořit tří až pěti členné skupinky. „Startovat mohou i děti od 10 let. V každé skupince je ale nutná účast osoby starší 18 let,“ řekl Radek Hůlka. Je dobré obout kvalitní obuv a vzít s sebou turistickou či jinou mapu, buzolu nebo kompas a baterku. V cíli obdrží každý účastník guláš a účastnický list.

Ilustrační foto.
Vlajky a lípy. Oslavy sto let republiky budou rekordní