Důvodem jeho návštěvy bylo setkání se starostou města Františkem Kučerou a ředitelem Kulturních zařízení města Pelhřimov Martinem Eclerem.

Hlavním tématem setkání byla možná nová spolupráce, kdy by žďárský rodák a jeden z nejúspěšnějších operních pěvců současnosti vystoupil právě v Pelhřimově. Z toho důvodu si prohlédl kostel sv. Víta, Městské divadlo a nově opravenou Kalvárii. „V Pelhřimově máte nádherné prostory, ve všech by se dalo krásně vystupovat. Uvidíme, jak jednání dopadnou. Osobně bych byl velmi rád, kdybych k vám do Pelhřimova mohl přivést i operní divu Gabrielu Beňačkovou," sdělil Jakub Pustina s tím, že záleží i na pracovním nasazení této operní pěvkyně.

Možnou spolupráci vítá také starosta města František Kučera, který řekl: „Pan Jakub Pustina je výrazná osobnost současné operní scény. V Pelhřimově naposledy vystupoval při letošním Svátku seniorů, kde publikum nadchnul. Mohu prozradit, že jsme se domluvili na dvou koncertech s tím, že ten nejbližší by se měl uskutečnit v lednu příštího roku a byl by v rámci novoročních oslav. Veřejnost bude o konkrétním termínu vystoupení včas informována," přiblížil starosta města.