Bývalý nájemce Michal Šťastný podal výpověď a rynáreckou hospodu zavřel na konci června. „Jako správného rynáreckého občana mě už delší dobu dráždilo, že místní hostinec skomírá, a že i v době, kdy je silnice směrem z Pelhřimova na Horní Cerekev velmi frekventovaná, není kde se občerstvit,“ postěžoval si tamní obyvatel Jaromír Vytopil.

Noví nájemci přivítali své první hosty v pátek 27. července. Hospoda je tedy v Rynárci znovu otevřená teprve krátce. „Měl jsem velkou radost, když se v pátek hospoda opět otevřela, a těší mě, že v novotou vonícím interieru se čile otáčí noví nájemci. Paní, jejíž rodina pochází z rynáreckého mlýna, a její italský manžel mají solidní, a zdá se, že i reálné plány, co se budoucnosti hospody týká,“ komentoval Vytopil aktuální situaci v hostinci.

Ještě než Jana Váňová otevřela hospodu veřejnosti, pustila se do rekonstrukce. „Noví nájemníci, kteří zhruba čtyři týdny hospodu rekonstruovali, tu jsou od 1. července. Přišli s velkým odhodláním. Hospodu dost předělali. Je tam nová podlaha, obložení a také nový bar. Je vidět, že do toho mají elán,“ usmál se rynárecký starosta.

Dodal také, že na něj udělali noví hospodští dobrý dojem. „Říkám si, že když se někdo do tohohle pustí a nechá tam tolik práce, tak to snad myslí vážně. Jsem přesvědčený o tom, že to nejsou takoví nájemci, kteří by sem přišli na půl roku nebo na rok a zavřeli to tu,“ přemítal Pikl.

Zmíněnou rekonstrukci hostince finančně podpořila obec. „Udělali si to tam k obrazu svému. Finančně jim samozřejmě nějakým způsobem pomáháme a ještě pomůžeme, ale tu práci do toho dali sami,“ řekl starosta.

Již bývalý hospodský Michal Šťastný nastoupil do rynárecké hospody v období Vánoc roku 2016. „Byl tam asi rok a půl a bylo to tehdy hodně slabé,“ ohodnotil Pikl předchozího nájemce.

Čerstvě otevřený hostinec by ale mohl přilákat řadu návštěvníků během nadcházejícího víkendu, kdy do Rynárce přijede pouť. „V hospodě k této příležitosti nic nechystáme. Když bude hospoda plná, tak se otevře salónek jako každý rok, ale že by tam dělali nějakou velkou akci, tak to ne. Venku totiž bude také zábava,“ informoval rynárecký starosta Jan Pikl.