Škvarky, škvarky a zase škvarky

Už v blízkosti rybníka to lákavě voní. A co teprve při vstupu do areálu rybárny! Venku jsou postavené stánky, v nichž se smaží například rybí škvarky. V dalším z nich se zase na pekáčích vyjímá uzený kapřík, pstruh a tolstolobik. Jedna ze zákaznic tohoto stánku dostává svůj první kelímek rybích škvarků a poté prosí  o další i pro svou sousedku. Nakonec neodolá a zakoupí si ještě uzeného kapra.

„Já bych si dal také škvarečky," žádá si další zákazník a na otázku Ladislava Hanouska, humpoleckého rybáře, který u stánku obsluhuje, kolik by si jich přál, odpovídá: „No, co se vejde do kelímku."

Na první pohled to vypadá, že příchozí si snad nepřejí nic jiného než právě rybí škvarky. „Oba dva máme rádi ryby. Dnes se těšíme hlavně na rybí škvarečky," přidávají se k milovníkům této pochoutky manželé Duchanovi z Humpolce. Kromě škvarečků mají ale prý v oblibě i kapří řízek s bramborovým salátem či pstruha na másle.

Ovšem na jídelním lístku, který je k dispozici v tamní klubovně, se už škrtají jiné pokrmy, které návštěvníci stihli spořádat. Například k večeři si tu už nikdo nedá smaženého ani uzeného sumce, rybí klobásky či domácí zavináče. Také po sleďovém i cejnovém salátu se doslova zaprášilo.

Nicméně i přes to je v zaplněné klubovně sympatická obsluha v jednom kole a nabízí dalším a dalším strávníkům rybí lahůdky, k nimž patří třeba candát na kmíně, štika na smetaně, pstruh na pepři nebo kapr po mlynářsku.

„Nejoblíbenější jsou dravé ryby, jako je candát, štika či sumec, ty pokaždé zmizí jako první. Ovšem ani kaprem lidé nepohrdnou. Ale jak já říkám, každá ryba je dobrá, když se dobře připraví," usmívá se předseda humpoleckých rybářů Jaromír Slavík.

Ten zároveň dodává, že nejvíce strávníků si na rybárnu chodí posedět během oběda a hlavně večeře, kdy většinou přichází celé rodiny. Někteří prý také využívají možnosti objednávky jídla předem. Mají tak jistotu, že se na ně třeba právě oblíbený rybí salát dostane.  Na rybárně si ho pak mohou kdykoliv během dne vyzvednout.

A ti, kteří zase upřednostňují pohodlí domova, mohou zajít do prodejny v přízemí, kde si zakoupí připravené pokrmy domů. Ostatně i z klubovny si několik zákazníků odnáší jídlo s sebou.

Ryby ze sádky

Kromě nabídky již připravených specialit si zájemci mohou zajít hned vedle k sádkám, kde se v holinkách a s podběrákem v ruce pohybuje Libor Zajíček. U něj si zákazníci vybírají z různých druhů právě vylovených ryb.

Aneta Slavíková