Obloha nabídne i několik seskupení. Z praktického hlediska bude důležité datum 25. října, kdy vládu nad hodinami převezme zimní čas.

Planeta Saturn bude pozorovatelná v první polovině měsíce na večerní obloze. „Na ranní bude vidět Merkur, Venuše, Mars a Jupiter. U Merkuru nastane 16. října ráno západní elongace. Dosáhne jasnosti -0,5 magnitudy, což znamená, že očekáváme nejlepší podmínky pro jeho pozorování v letošním roce. Západní elongace čeká i Venuši, a to 26. října," upřesnil David Sulaiman z Astronomického klubu Pelhřimov.

V říjnu nebude nouze o seskupení. První z nich se ukáže osmého až jedenáctého října. Půjde o seskupení Měsíce, Venuše, Marsu, Jupitera a Merkuru poblíž hvězdy Regulus. Ze 17. na 18 října dojde ke konjunkci Marsu a Jupitera. „Toto seskupení bude pozorovatelné v ranních hodinách stejně tak jako konjunkce Venuše s Jupiterem, která nastane 25. října," doplnil Sulaiman.
Pětadvacátý říjen je významný ještě jednou událostí, a to koncem letního času. Ve tři hodiny ráno si malou ručičku na hodinách a hodinkách posuneme zpět, na druhou hodinu ranní. „Kdo by 14. října náhodou spatřil padající hvězdu, jde s největší pravděpodobností o aktivitu meteorického roje Piscidy, který patří mezi slabší meteorické roje," zmínil Sulaiman.

Mezi říjnová výročí se řadí například start amerického raketoplánu Discovery. Jeho stá mise je datována na 11. října roku 2000. O pět let později 14. října startoval raketoplán Šen-čou. Jednalo se o druhý čínský let do vesmíru. V předposlední říjnový den, tedy 30. října, uplyne třicet let od posledního startu amerického raketoplánu Challenger. Ten koncem ledna dalšího roku explodoval po startu. Zemřelo všech sedm členů posádky. 22. října roku 1905 se narodil Karel Jánský, který objasnil rádiové vlny, vznikající v centru naší galaxie.