Petr Liška přednáší na školách už několik let finanční gramotnost a vyvinul pro své hodiny speciální hru Cesta životem.

Spolupracuje i s velkými firmami, jak na výrobě, tak na distribuci a připravuje další edukativní hry. „Tento rok na Vysočině defilovalo před porotou hned několik projektů, které čeká úspěch. A jsem ráda, že jsme měli z čeho vybírat,“ komentovala regionální kolo, do něhož bylo přihlášeno třináct nápadů, Martina Kemrová, předsedkyně poroty a PR manažerka T-Mobile. „Vítězný projekt nás oslovil zejména pro to, že míra zadlužení v ČR je vysoká a vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti od školního věku považujeme za zásadní, “ dodala.

Na druhém místě v krajském žebříčku skončil nápad Veroniky Doškové z Jihlavy s kulinářským studiem Gurmandie. Třetí pak byla Iva Navrkalová z Třebíče se včelařským nápadem nazvaným Medíky.

Vítězný Petr Liška (stejně jako další vítězové regionálních kol) postoupil do celostátního kola a navíc si odnesl ceny za více než 126 tisíc korun. V celostátním kole půjde o ceny za více než 700 tisíc korun.

Do devátého ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy, který je dlouhodobým programem na podporu začínajících podnikatelů, se přihlásilo 579 nápadů. Již tradičně je největší konkurence v hlavním městě, kde soutěží 137 projektů.