„Minulý rok byly moje dvě dcery poprvé na skautském táboře u Kamenice nad Lipou, a i když jsme nevěděli, co je čeká a jak to zvládnou, tak to dopadlo dobře. Byly spokojené 
a moc se jim tam líbilo," řekla maminka Jitka Koubová
z Mnichu.

Ta ale váhá, zda své dcery pošle na tábor i tento rok. „Abych řekla pravdu, tak nevím, jestli letos pojedou zase, moc se nám to totiž termínově nehodí, ale mladší dcera se na tábor moc těší, a tak si myslím, že to nějak uděláme a holky pojedou. Rok předtím byla ještě starší dcera na týdenním příměstském táboře v Jindřichově Hradci. Byl to tábor od základní umělecké školy, takže na programu měli dramatickou a výtvarnou výchovu, taneční obor a hudbu a na konci tábora si navíc děti pro své rodiče nachystaly vystoupení," vysvětlila maminka Jitka.

Potvrzení od lékaře

Své přihlášky děti zasílají i do letního dětského tábora Kalich u Kamenice nad Lipou. „Děti už se k nám přihlašují
a přihlášky mají dokonce potvrzené od lékaře. Zatím 
k nám přijede padesát dětí 
z Hlavence u Prahy, šedesát místních dětí z Kamenice nad Lipou a taky tady bude organizace Hare Krišna, což jsou hinduisté, a to nejen z Česka," uvedl majitel dětského tábora Kalich Antonín Hubený.

Celý tábor bude zahájen prvním táborovým ohněm. „Děti při něm hrají různé scénky a potom zpíváme, já hraju na kytaru a když přijede můj bratr, tak ten hraje na banjo a někdy tu máme i basu, takže je z toho taková kapela," říká s úsměvem Hubený.

Na letním táboře Kalich mají děti také možnost jezdit na koních či lézt po skalách. „Kousek od tábora je vesnička Březí, kde mají statek s koňmi, a když mají děti zájem, tak jdou třeba čtyři na hodinu 
a nevyjde je to ani tak draho. Když nás přijede navštívit můj kamarád, který leze po skalách, tak děti vezme na skálu 
u Lomu a tu potom slaňují," vysvětlil Hubený.

Velký zájem je také o letní dětský tábor v Eši u Pacova. „Přihlášky už nám chodí a letos je to za poslední období nejvíce. Zatím nám přišlo zhruba 120 přihlášek," uvedl spolumajitel dětského tábora Jiří Kiszely. 

Děti se mohou těšit na říši pohádek, která bude letošním tématem celotáborové hry. „Letní tábor zahajujeme prvním nástupem, který je v rámci tématu. Táborové ohně už neděláme dva roky, protože děti to přestalo bavit, a to jak příprava ohně, tak sezení u něj a hlavně zpívání," sdělil Kiszely.

Děti také čeká bohatý program a spoustu novinek. „Máme pro ně připravené soutěže na počítačových zařízení, půjdeme do Pacova na prohlídku hasičské stanice nebo na výlet do Chýnovských jeskyní, přijedou za námi lektoři s šedesáti bubny a děti se na ně budou učit hrát a taky máme od minulého roku nové koupání," vyjmenoval Kiszely.

Na konci tábora jsou všechny děti něčím odměněny, protože vyhrává každý. Dostanou například dort.

Denisa Šimanová